TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

Šacungu se dlouhodobě na svého krajského rivala nedaří zahrát a ani letošní první střet z tohoto rámce nevybočil. Utkání se hrálo za těžkých povětrnostních podmínek, se kterými se lépe vypořádávali domácí hráči. První set utkání sice získala benešovská dvojka Truc, Ungermann mladší, další dva ale v poklidu uzmul soupeř. Druhý debl hostům vůbec nevyšel, domácí Kalasovi s Prachárem a alternujícímu Šperlíkovi povolili jen sedm balonů.

Domácí hráči byli na koni a dlouho vládli i v první trojici. Jenže Kanda, Truc, Šperlík a střídající Dvořák zabrali a průběh zápasu otočili k výhře. Na ni ovšem nenavázala druhá hostující trojice Prachára, Kalase, Voltra ml. a střídajícího Kozára. Dvoubodový náskok v utkání domácí rozšířili v nepárové části, kde Kozár s A. Fürbacherem a střídajícím Dvořákem ve třetím deblu prohráli a stejně se vedlo i singlistovi Trucovi.

Hosty mohla potěšit alespoň výhra v dílčí statistice - jak došel set na devítky, získali ho. To platilo i v posledním zápase dne, první odvetné trojici. Třetí set ovšem Prachárovi, Kozárovi, Voltrovi a střídajícímu Kalasovi nevyšel a Čelákovičtí tak utkání ukončili.

„S výsledkem samozřejmě nemohu být spokojen. Z utkání lze těžko něco vyvozovat, protože jsme poprvé hráli na venkovním hřišti a navíc povětrnostní podmínky s těmi nohejbalovými neměly nic společného. Foukal silný vítr, byla zima, chvíli pršelo - za mě to moc regulérní není. Pozitivně hodnotím hru druhé trojice a odhodlání hráčů porvat se s podmínkami i soupeřem. Naopak negativem je přetrvávající nesouhra hráčů některých sestav. Zatím se také nedaří dobré výkony z tréninku přenést do zápasů,“ okomentoval derby trenér Michal Doucek.