Ani jeden zápas na Kladně jste nezvládli a tak se sen o zlatém hattricku rozplynul. Jak moc vás to mrzí?

Samozřejmě že nás to velice mrzí, ale i tak sezonu hodnotíme jako velice úspěšnou.

Když se vrátíte k semifinálovým zápasům na Kladně, proč jste v obou tahali za kratší konec provazu?

Nemyslím si, že by jsme byly až tak horším týmem. Utkání rozhodly naše individuální chyby a špatně zahrané přesilové hry.

Porážka ve třetím zápase 3:5 jde také trochu na vrub brankáře Filipa Šindeláře, kterému dělaly problémy střely z dálky, po kterých inkasoval góly. Jak jste to viděl z lavičky?

Filip je velice kvalitní brankář a neřekl bych že jde porážka na jeho vrub. V hokejbale dělají střely z dálky všem brankářům problémy z důvodu nevyzpytatelného letu míčku.

Ve čtvrtém zápase jste dal přednost Michalu Strakovi, bylo to po dohodě s Filipem Šindelářem nebo jste se rozhodl sám?

Rozhodl jsem se sám a to rozhodnutí vyplynulo ze situace ve které jsme byli.

Straka chytal výborně, přesto porážce 1:2 v prodloužení nezabránil…

Michal podával po celou sezonu vynikající výkony a i v tomto utkání podal fantastický výkon. Škoda byla, že jediný gól, který dostal byl vlastní.

Ve čtvrtém zápase také nastoupil i přes zranění zkušený Marian Juráček. Teď už je po sezoně, můžete říci, co mu bylo?

Marian od nadstavbového zápasu v Plzni měl natržený stehenní sval.

Nechtěl jste o tom mluvit, ale prý vás v nadstavbové části a semifinále play off trápila zranění hráčů. Odtajněte, kdo hrál se sebezapřením?

Je pravda, že nás postihla řada zranění a nemocí v průběhu nadstavby a play off, která ovlivnila přípravu hráčů na nejdůležitější část sezony. Zranění postihla klíčové hráče jako je Ondra Kieler, který má zlomenou ruku, Martin Špale hrál se zraněním kolena, Jan Střeska měl problémy s krční páteří, Jan Střecha měl těžce zhmožděné zápěstí, Martin Konečný měl výron v kotníku a řada dalších hráčů nastupovala s menšími zdravotními problémy.

Byly i zranění důvodem, proč jste Kladno nepřetlačili?

Kladno bylo výborně připraveno po fyzické a taktické stránce a já se nechci vymlouvat na naše zranění. Kladno bylo v této sérii lepším týmem.

Kladenský celek hraje pod vedením trenéra národního celku Drahomíra Kadlece fyzicky náročný hokejbal. Nebyla i fyzička jazýčkem na vahách v závěrech zápasů?

Určitě se to projevilo.

Před semifinále s Kladnem jste spekulovali, zda nehrát na zimním stadionu, kde je položen nový povrch. Vy jste byl pro, naopak hráči proti, a tak se hrálo venku, kde jste jednou vyhráli a jednou prohráli. Jak se na to toto rozhodnutí s odstupem díváte?

Prostě se rozhodlo, že budeme hrát na venkovním hřišti a dále už by to byly jenom spekulace, jak by to dopadlo, kdybychom hráli v hale.

Forma některých hráčů také asi nebyla, jakou byste si představoval. Řekněte, kdo vás zklamal nebo od koho jste očekával více, že potáhne v klíčových momentech mužstvo?

Nechci jmenovat hráče, kteří nás zklamali do novin. Myslím si, že hráči sami vědí o kom je řeč a věřím, že příště se na tuto část sezony připraví lépe.

Je jen semifinále velkým zklamáním nebo to berete jako realitu a v současnosti strop mužstva?

Není zklamáním a nebereme to jako strop mužstva. Spousta odborníků před začátkem semifinále tuto sérii označovala jako „předčasné finále".

I vypadnutí může být pro vás pozitivní. Máte alespoň zase na čem pracovat a hráči si asi po dvou titulech a výhře na mistrovství světa klubů uvědomí, že tituly a vítězství nepřijdou samy a je k nim potřeba tvrdá práce. Nebo se mýlím?

Máte pravdu. Někteří hráči by si měli uvědomit, že k úspěchu vede velice tvrdá práce a ne jenom se vézt a nechat se táhnout ostatníma. Takový hráči si musí uvědomit, jestli vůbec chtějí postupovat tvrdou práci anebo si najít nějakou novou „zábavu".

Jak celou sezonu hodnotíte?

Ač jsme neobhájili titul, tak byla sezona velice úspěšná. Vítězství na Světovém poháru v Pardubicích, jasné vítězství v základní části extraligy a konečné třetí místo bereme jako velký úspěch.

Teď bude asi mužstvo odpočívat. Kdy začnete s přípravou?

Jelikož nás čeká koncem srpna obhajoba Světového poháru v Nitře, tak příprava začne začátkem srpna. Je potřeba aby si hráči dostatečně odpočinuli a načerpali síly na novou sezonu.

Jak budete trávit volno a kam pojedete na dovolenou?

Pojedu s rodinou na dovolenou k moři.

Už máte v hlavě, jestli se bude kádr měnit, s kým se rozloučíte a jaké posily máte v hledáčku?

Počítáme s tím, že někteří hráči ukončí kariéru ze zdravotních důvodů a s někým se budeme muset rozloučit z výkonnostních důvodů. Máme vytipovaných pár hráčů, ale na jména je nyní ještě brzy.

Začnete sezonu na hřišti Na Lukách nebo se již přesunete na bývalý zimní stadion k řece Blanici?

Sezonu začneme na hřišti Na Lukách.