Tým se vydal na cestu v brzkých ranních, aby se pokusil urvat co nejvíce bodů do tabulky 1. série žen (druhá nejvyšší ze tří). Na místo dorazil v 8:45 a na celé Přelouči ještě ležela mlha, která se však před výkopem snesla a tak byl krásný herní den.

Jelikož k Sedlčanům rozlosování nebylo přívětivé, tak turnaj zahajovaly s vedoucím týmem celé soutěže a budoucím vítězem i tohoto turnaje, béčkem Petrovic. „Holky začaly zápas dobře a do poločasu byly vyrovnaným soupeřem pro zálohu elitní sedmičkové soutěže. Bohužel po poločase a vystřídání některých áčkových hráček na straně Petrovic se obrovsky projevily zkušenosti a ženám Petrovice nasázely pár pětek s konečným výsledkem 26:0," poznamenal k prvnímu zápasu kouč Sedlčan Lukáš Hrma.

V druhém zápase čekal hráčky soupeř z Havířova. „Jak je již tradicí, tak jsme měli dobrý první poločas, kdy jsme hráli skoro celý herní čas na soupeřově polovině a vyhráli 7:5. Po přestávce se však i v tomto utkání projevil zkušenější kádr Havířova a o něco lepší fyzička a prohráli jsme 7:26," povzdechl si po druhém zápase Lukáš Hrma a přidal: „V zápasech byla na holkách vidět nervozita ze zkušenějších soupeřek."

V posledním zápase se Sedlčany střetly o páté místo již tradičně s Plzní. „Zápas začal naším velkým tlakem, z čehož pramenily tři položené pětky, i hráčkami, pro které to byly jejich první body v zeleném dresu. Ve druhém poločase byla již hra z obou stran slabší, i kvůli zraněním a přerušovanou hrou," popsal sedlčanský trenér třetí zápas, který vyhrály 19:5 a skončily tak páté.

Sestava: Klára Caltová, Eva Zdeňková, Bětka Sůsová, Aneta Malá, Jana Nedvídková, Lucie Jará.

Sedlčany i v celkové tabulce hájí páté nesestupové místo před poslední Plzní. „Sezóna ještě nekončí, minimálně nás čekají ještě dva přátelské turnaje v průběhu podzimu, a to 17. října v Brně a 24. října v Počepicích, kde rádi uvidíme všechny naše fanoušky," popsal Lukáš Hrma další program ragbyových žen.