Nejlepší výkon podala Kája Rydvalová. Ve skupině porazila dvě soupeřky především díky větší aktivitě. V následném vyřazovacím systému porazila na ippon soupeřku z Brna, když se jí podařilo chytit protivnici do držení v boji na zemi. Další soupeřku z Pardubic porazila chvatem v posledních vteřinách zápasu. Až ve finále padla po boji a tak brala stříbrnou medaili.

Druhou příčku také obsadil Josef Kahoun. První dva soupeře hladce porazil. V boji o zlato dlouho doháněl vedení soupeře. Bodoval až se závěrečným gongem, avšak rozhodčí ocenili jeho chvat jen wazari, což znamenalo pro Kahouna těsnou prohru 1:2.

Tereza Dederová se poučila z úvodní prohry, v následném boji se zlepšila a výhra jí zajistila stříbrnou medaili a Benešovu body do soutěže družstev. Druhou příčku obsadila na svém prvním turnaji za velkou statečnost i Magda Dědová.

Bronzovou medaili z „nabité konkurence" ve váze do 38 kg si odvezl Adam Filip. Ve skupině porazil dva soupeře a zejména druhý zápas, kdy s protivníkem „popsal výsledkovou tabuli" a vítězství potvrdil nejhezčím hodem dne, byl výborný. Ve čtvrtfinále vedl, avšak nezablokoval nástup soupeře, prohrál a bojoval tak o bronz. Tam byl stále aktivnější. V nepřehledné situaci bodoval a aktivitou náskok udržel až do konce.

Ve stejné váze obsadil páté místo Jan Kahoun, který po jedné výhře ve skupině, v následném pavouku dvakrát těsně podlehl. Bronz vybojoval Jakub Slanina, který bojoval s velkým zápalem. Medaili si zajistil výhrou v zápase s bratrem Ondrou, kterého tak odsunul na čtvrté místo.

Pátou příčku obsadili Ema Doležalová, Jan Kahoun a Štěpán Jahoda. Všichni si vítězstvími ve skupinách zajistili postup do následného „pavouka", kde se probojovali do utkání o bronzové medaile. Tam sice neuspěli, ale medaile tentokrát měli velmi blízko. Statečný výkon podali i Thea Vysloužilová a Martin Dedera, ale ze skupiny nepostoupili.

ALEŠ PIKORA