Ondra Božovský vybojoval v kategorii přípravky stříbrnou medaili. Po prvním zápase, ve kterém zvítězil soupeř pouze jedním bodem, Ondra nezaváhal a s dalšími dvěma protivníky si poradil povedenými nástupy na chvat o goši. Krásné třetí místo obsadil Honza Kahoun. V prvním zápase soupeř hodil Honzu na wazari a následně ho udržel. V dalším utkání si však spravil chuť, když dvakrát za sebou hodil na wazari. Nad posledním soupeřem se mu bohužel nepodařilo zvítězit.

V kategorii mláďat se nejlépe umístili Roman Fuksa a Jakub Maršíček, kteří vybojovali zlaté medaile. Roman porazil všechny čtyři soupeře. Dva z nich ze žíněnky odešli před časovým limitem – jednoho udržel a druhého hodil na chvat eri seoi nage. Pral se i s další judistkou Benešova, Káťou Myslivcovou. Zápas byl velice vyrovnaný a rozhodnout musel rozhodčí, který za vítěze vyhlásil Fuksu. Myslivcová rovněž vyhrála jeden zápas rozhodnutím rozhodčího a to nad závodníkem z Tatranu. V ostatních utkáních se jí již nepodařilo vyhrát. Ačkoliv měla jednu výhru, podle součtu bodů obsadila páté místo.

Jakub Maršíček měl pouze jednoho protivníka, takže s ním musel absolvovat dva vzájemné zápasy. V obou dvou utkáních soupeře hodil na chvat tai otosi a zvítězil. Matyáš Danko měl také jen jednoho soupeře, který byl však tentokrát nad jeho síly. Matyáš tak obsadil druhé místo. Ve stejné váhové kategorii se sešli Martin Svatoň a Matěj Gruber. Oba dva benešovští judisté si vybrali smolný den, protože ačkoliv do zápasů nastupovali velmi aktivním stylem, soupeře se jim nepodařilo porazit. Až ze vzájemném utkání si Matěj odnesl jeden bod rozhodnutím rozhodčího a získal tak třetí místo. Na Martina tentokrát zbyla bramborová medaile.

Protože se jednalo o poslední kolo Kralupské miniligy, vyhlašovalo se pět nejlepších závodníků v jednotlivých kategoriích za celý rok. Z judistů Benešova se mezi ty nejlepší probojovali Pepa Kahoun, Honza Kahoun, Jakub Maršíček a Roman Fuksa. Ve vyhodnocování oddílů skončil Benešov těsně pod stupni vítězů.

VERONIKA JANOUDOVÁ