Jedná se o důležitý posun a úspěch nejen pro senseie Vlastu, ale i pro město Benešov a celé karate v ČR. Prestiž a kvalitativní úroveň českého karate tím stoupla v mezinárodním měřítku a právem může být považováno za pevný pilíř tradičního okinawského GoJu Ryu karate-dó ve střední Evropě.

Zkoušky se konaly v rámci cvičení Spring Gasshuku London, pořádaného anglickými senior-instruktory IOGKF. Cvičení se účastnilo na 150 cvičících z celého světa. Anglická špička IOGKF (sensei Ernie Molyneux – 8.dan, sensei Roy Flatt – 8.dan, sensei Linda Marchant – 7.dan a sensei Paul Nolan – 7.dan) vedla přes deset hodin intenzivního tréninku od základních technik po nejvyšší kata GoJu Ryu. Na závěr celé akce se uskutečnila mistrovská zkouška.

„Tradičnímu karate se věnuji od dětství a je to nádherný pocit dosáhnout takového úspěchu. Jsem vyčerpaný, ale nesmírně šťastný. Chtěl bych poděkovat manželce Kateřině, synům Adamovi a Lukášovi a všem, kteří mě na mé cestě podporují a umožnili mi časově náročnou přípravu na zkoušky." okomentoval skromně sensei Vlasta celou událost.

Kvalitu českého karate potvrzuje i akce, kterou asociace pořádá – 31. Europian gasshuku in Prague, na kterou dorazí špičky světového karate a očekává se na 700 cvičenců z celého světa (úroveň akce se dá přirovnat k mistrovství Evropy). Je skvělé, že Benešov je součástí tohoto pozitivního dění.

JINDŘICH BULAN