V novém modelu futsalového poháru je ve hře po odehrání regionálního čtvrtfinále posledních 26 celků. V pěti případech se jedná o zástupce ze středních Čech.

Díky novému rozdělení regionálních skupin má středočeský kraj své zástupce hned ve třech skupinách – ve hře pro semifinále je prvoligový Mělník, druholigoví Kladno a Arsenal Benešov a také dva celky z nižších soutěží, jimiž jsou Tenisáci Benešov a mladoboleslavský Sporting, který hraje dokonce okresní přebor.

Jako první šlo z osudí z rukou futsalistky roku 2023 Denisy Skálové, odchovankyně fotbalového Mnichovohradišťského SK, Kladno, které je zařazeno do západočeské skupiny. To bude hrát semifinálový zápas na domácí palubovce proti svým souputníkům z druhé ligy západ Betisu Kadaň. Kladno se tak může radovat z příznivého losu, neboť se vyhnulo dvojici prvoligových celků Inter Kadaň a Baník Chomutov, kteří se ve druhém semifinále utkají proti sobě. Kladno navíc odehraje zápas doma s vidinou toho, že v případě postupu bude hostit i finálový duel.

| Video: Youtube

Ve druhé severočeské skupině už prvoligisté na sebe mohou narazit až ve finále. Sporting Mladá Boleslav přivítá v semifinále (kam postoupil ze čtvrtfinále bez boje, neboť jeho soupeř z Oldřichova k zápasu nedorazil) sedmý tým nejvyšší české soutěže FTZS Liberec. Ten si tak zopakuje cestu do mladoboleslavské sportovní haly, když zde ve čtvrtfinále toto pondělí přehrál druholigové Malibu 5:2. Olympik Mělník čeká cesta do České Lípy, kde jej přivítá účastník krajského přeboru FT Jokers. Mělník má pak na rozdíl od Kladna jistotu, že případné finále odehraje na palubovce soupeře.

Benešovské derby bylo na spadnutí v pražsko-jihočeské skupině 3. K němu nakonec může dojít až v samotném finále. Ani jeden z celků však nebude ve svém semifinálovém zápase favoritem. Druholigový Arsenal Benešov čeká pikantní duel s prvoligovou Slavií Praha, která letos v nejvyšší soutěži došla mezi nejlepší čtyři. Tenisáky Benešov pro změnu čeká také na domácí palubovce vítěz 2. Futsal ligy západ jihočeský Absolut Černý Dub.

Všechna semifinále musí být odehrána konce června.