„Nepříjemné to bylo hlavně pro hráčky, protože nefungovalo měření limitu na útok, a tak musely reagovat na hlasové pokyny od stolku. Naštěstí zápas nebyl dramatický, a tak jsem se jako trenér bez „tabule" obešel," oddechl si trenér benešovských žen Jakub Malý.

BENEŠOV – PROSEK 63:50

I přes tuto komplikaci vstoupily do zápasu lépe benešovské ženy a vybudovaly si desetibodový náskok již během první čtvrtiny, hlavně díky skvělé úspěšnosti trestných hodů (10:9).

I v dalším průběhu pokračovaly domácí hráčky ve velmi dobré hře, zakončovaly rychlé protiútoky a před koncem třetí čtvrtiny vedly již o 25 bodů.
V posledním herním úseku, ale jakoby benešovské ženy přestaly hrát, začaly vyrábět chyby, byly nedůsledné v obraně, faulovaly, což hráčky Proseku trestaly z trestných hodů a skóre snížily. Domácí děvčata tak prohrála poslední čtvrtinu 6:18, přesto zápas dotáhla do vítězného konce v poměru 63:50.

„Až na poslední čtvrtinu jsem se zápasem spokojený. Holky podaly pěkný kolektivní výkon, škoda jen, že v poslední čtvrtině začaly přecházet střelecké pozice a bály se zakončovat. Důležité je, že jsme si výhrou zajistili postup do nadstavbové části soutěže," měl radost Jakub Malý a dodal: „Jsem rád, že se na hřišti v celku pravidelně točily všechny naše hráčky."

Body Benešova: Kratochvílová 15 (1 trojka), Hřebíková 14 (1), Koubová 12, Němcová 10, Remešová 4, Strnadová 4, Smetanová 2, Bryndová 2. Trestné hody: 10:6/20:17. Fauly: 18:13. Čtvrtiny: 26:16, 11:8, 20:8, 6:18.

Poslední zápasy základní části II. ligy čekají Benešov 23. a 24. února na palubovkách týmů z Kladna a Brandýsa nad Labem.