Na národním finále České republiky v silovém osmiboji – NUTREND, se její družstvo, v sestavě Adam Smolík, Vladimír Daneš a Tomáš Gregor, umístilo na třetím místě. V jednotlivcích na sebe upoutal pozornost Tomáš Gregor, který se stal mistrem republiky v crossu na 2500 metrů. Druhé místo si v bench pressu vybojoval Adam Smolík.
Čtvrtý ročník mistrovské soutěže v silovém osmiboji se konal v Čelákovicích.
„V minulosti jsme se celkem úspěšně této soutěže zúčastňovali. Po loňské odmlce jsme se opět přihlásili, ale tentokrát jsme na přípravu moc času neměli, o datu konání jsme se dozvěděli dost pozdě. Jeli jsme tedy víceméně zjistit schopnosti našich reprezentantů a otestovat si jejich morální a fyzickou připravenost,“ prohlásil učitel tělocviku Ali Kondáš.
V průběhu čtyř hodin čekalo na účastníky osm disciplin – bench press, trojskok snožný, shyby na hrazdě, sed leh, hod medicinbalem, šedesátka, cross na 2,5 kilometru a 100 metrů volný způsob v plavání.
„V tomto osmiboji je důležité mít jak silové, dynamické, tak i vytrvalostní schopnosti. Skloubit všechno dohromady není jednoduché, určité rezervy jsme měli v plavání a v sed lezích,“ dodal Ali Kondáš.
Sestavu benešovské školy tvořil trojlístek žáků, kteří se věnují nebo věnovali lehké atletice v Sázavě.
„Závěr byl dost drsný, šel jsem na krev. Po krosu nás čekal přesun rovnou do bazénu, po dvou obrátkách jsem doslova šlapal vodu. Plavání a dlouhé tratě zrovna nemusím, teď se spíš věnuju posilování, v tom je moje silná stránka. S atletikou jsem musel skončit poté, co mě postihla bouračku na motorce a zlobilo mě koleno,“ říká úspěšný reprezentant školy Adam Smolík s tím, že vlastně vůbec nevěděli, do čeho jdou. „Určitě se příští rok všichni tři zúčastníme. Je to zajímavé, ale soutěži musí předcházet alespoň krátkodobá příprava,“ dodal Smolík.⋌(rou)