Tři zlata

Lucie Bartůšková, ač ne stoprocentně fit, bojovala skvěle. Ve skupině porazila obě soupeřky rychle před limitem a v následném postupovém pavouku s dalšími třemi. Ve finále se nezalekla soupeřky bojující až za hranicí povolené tvrdosti. Byla rychlejší  a díky lepší technice získala v polovině zápasu vedení na yuko, které s přehledem udržela do konce.

Josef Kahoun byl také výborný. Ze skupiny postoupil z prvního místa a v následném play off porazil tři soupeře – všechny na ippon před limtem. Zejména jeho vítězství  ve finále bylo ukázkou úspěšného  uplatnění  techniky proti větší fyzické síle, kterou se prezentoval jeho protivník. Kahoun se nenechal vyvést z míry živelným projevem soupeře a po minutě zápas ukončil perfektním hodem aši guruma oceněným ipponem.

Andrea Maršíčková také vybojovala zlatou medaili, když prokázala přehled. V prvním utkání se ubránila  všem útokům soupeřky a v pravý čas zaútočila protichvatem. V rozhodujícím utkání  musela dohánět vedení soupeřky, která měla i vyšší „pásek". Opět se jí podařil protichvat, kterým přešla do vedení a výsledek potvrdila vítězstvím v boji na zemi –    držením  před limitem na ippon.

Tomáš Pikora bral stříbrnou medaili

Tomáš Pikora ve skupině vyhrál tři zápasy včetně posledního klíčového, ve kterém až v prodloužení zdolal perfektní seio nagou soupeře s páskem od dva stupně vyšším. Čtvrtfinále i semifinále ovládl bez problémů s přehledem. Finále s domácím Vávrou bylo vyrovnané a pro soupeře rozhodlo jedno malé Tomášovo zaváhání, díky kterému získal soupeř vedení na yuko, které se už benešovský závodník  nevyrovnal.

Jakub Maršíček také bojoval velmi dobře, obsadil ve vyrovnané kategorii třetí místo. První dva soupeře porazil. V dalších nastupoval proti protivníkům s vyššími pásky. V prvním z nich byl aktivnější a lepší, ale protivník bodoval z ojedinělého ataku pět vteřin před koncem zápasu. Podobný průběh měl i poslední zápas ani v něm se Maršíček nezalekl zkušenějšího soupeře. Tentokrát soupeř bodoval se závěrečným gongem.

Michal Maršíček neměl ve své kategorii soupeře a tak svedl vyrovnaný souboj se soupeřem o váhu výše.

Zvláštní ocenění zaslouží Lucka Dvořáková. Porazila obě soupeřky ve skupině na ippon, když vysokými hody ukončila zápasy před limitem. Do prvního kola následného pavouka  nastoupila s velkým odhodláním. Útočila, ale při jednom z nástupů se zranila a z turnaje musela odstoupit. Po ošetření v místní nemocnici se vrátila a opatřená „postrojem" nedbala bolesti a až do konce povzbuzovala kamarády v jejich bojích.

Statečný výkon sedmi benešovských závodníků však v konkurenci 249 závodníků z 22 oddílů stačil tentokrát na dělené 8. – 10. místo. Škoda série „různých  omluv" jiných, protože lepší výsledek byl velmi blízko.

ALEŠ PIKORA