Z dvanácti bojovníků a bojovnic si zlato odvezli Matěj Benák, Lukáš Novák a Míša Houdková. Benák porazil čtyři soupeře. Po dvou výhrách ve skupině s převahou zvítězil v semifinále a ve finále si bleskově poradil se soupeřem, kterého hodil již v páté vteřině a následně udržel na zemi.

Novák se v úvodním kole pomalu rozjížděl, ale když soupeře dostal pod tlak podařilo se mu kombinací chvatů zvítězit. V utkání o prvenství byl od začátku jasně lepší, soupeř nestíhal odvracet jeho útoky a v polovině druhé minuty zápas ukončil perfektním chvatem oceněným ipponem.

Houdková začala dobře, domácí judistku předcházela v nástupech do chvatů a bodovala. O vítězství se ale připravila v boji na zemi, kde ji protivnice unikla z držení a sama Míšu držením porazila. Benešovská závodnice vše napravila v následujícím utkání, ve kterém bleskově zvítězila perfektním kontrachvatem. V rozhodujícím utkání byla aktivnější, ale soupeřka bodovala půl minuty před koncem. Houdková však zápas nevzdala, stupňovala tlak, skóre vyrovnala a těsně před koncem držením zvítězila.

Stříbrnou medaili vybojovali Tomáš Pikora a Jan Kahoun. Pikora ve skupině hladce porazil dva soupeře. O prvenství ve skupině svedl vyrovnanou bitvu s Novákem z Kralup. Soupeři patřil úvod, Tomáš skóre vyrovnal. Při nerozhodném konečném stavu se rozhodčí přiklonili na stranu Nováka. Pikora se vítězstvím v následném semifinále probojoval do finále, které bylo opakováním boje ve skupině, ve kterém byl opět silnější Novák.

Kahoun si v prvním kole neporadil s rychlostí soupeře. V dalších bojích již vítězil díky větší jistotě v obraně. Dva protivníky porazil chvatem o soto gari.
Bronzový stupeň obsadili Matěj Tichý a Jiří Vokál. Tichý nahrazoval nedostatek zkušeností bojovností a postoupil ze skupiny ze druhého místa, když po úvodní prohře v dalším zápase soupeře odhodil krásným „vysokým" hodem oceněným ipponem. V semifinále však nestačil na zkušenějšího soupeře. Vokál se pomalu „rozjížděl", ale zabojoval a dvěma vítězstvími si zajistil bronzovou medaili.

Další benešovští judisté se sice snažili, ale na stupně vítězů se nedostali. Johana Kahounová soupeřila se čtyřmi kluky. Jednoho porazila a i v dalších byla vyrovnanou soupeřkou. Stejně si vedli i Josef Kahoun a Petr Pokorný, kteří rozhodující utkání o postup ze skupiny ztratili těsně před koncem. Statečný výkon podali i Matěj Tichý a Adam Filip.

Ve vyrovnané soutěži družstev obsadil Benešov 7. místo jen s minimálním odstupem od lepších umístění.

ALEŠ PIKORA