Muži i ženy obou týmů se v zimě poctivě připravovali na jarní část sezony a to především v tělocvičně a v posilovně. V Sedlčanech se ragbisté věnují tzv. „sedmičkové olympijské verzi" tohoto sportu. Jednoduše proto, že jich je na hřišti sedm stejně jako jejich soupeřů. Oproti známější „patnáctkové verzi" se utkání hraje pouze 2 x 7 minut a stihne se tak za jeden turnajový den odehrát více zápasů.

Ženy z RC Sedlčany nastupují stejně jako v předešlé sezoně v 1. sérii žen, což je druhá nejvyšší ženská sedmičková soutěž v Čechách. Spolu s nimi jsou v soutěži dva pražské týmy RC Tatra Smíchov B a RK Petrovice B, dále RC Dragon Brno, RC Bejkovnice Přelouč a RC České Budějovice.

Před samotným startem jarní části turnajů se na hřišti RC Tatra Smíchov konal přípravný turnaj žen. Sedlčanská děvčata dokázala porazit hráčky z RC Šelmy Hradec Králové, které ovšem hrají nižší soutěž. Nestačila na týmy RC Tatra Smíchov a RC Slavia Praha hrající naopak soutěž vyšší. Navíc se v přípravných zápasech Sedlčanům nešťastně zranily dvě klíčové hráčky, z nichž u jedné si zranění vyžádá bohužel delší dobu léčení.

Po přípravných zápasech vyjela děvčata na první z celkem sedmi jarních turnajů, kdy na konci jarní části bude jasné, který z týmů postoupí do nejvyšší soutěže Elite a který naopak sestoupí do nižší 2. série žen. První turnaj se konal na hřišti RC Přelouč a tým Sedlčan neměl vůbec jednoduchou výchozí pozici, jelikož se musel kvůli zraněním spokojit na hřišti s pouze šesti hráčkami. Na hře je to samozřejmě znát a v prvním turnaji se tak dívky ze Sedlčan musely třikrát srovnat s prohrou a z turnaje tak odjížděly s konečným šestým místem.

Ve druhém turnaji sázel trenér hráček RC Sedlčany Lukáš Hrma na lepší účast a mohl tak na hřišti RC České Budějovice počítat s plnou sestavou. Děvčata na hříšti nechala vše, ale ani tentokrát to nestačilo. I přes vysilující nasazení v jednotlivých zápasech a neustálé rady trenéra Hrmy, odjížděl tým z turnaje opět po třech prohrách v řadě na šestém, tedy posledním místě, které jim tak při pohledu do průběžné tabulky patří i celkově.

 „Asi se budu opakovat, ale v této části sezony nám opět nepřeje štěstí. Máme zranění, děláme ale, co můžeme. Přípravu vůbec nepodceňujeme, naopak naše hra se hodně líbí. Zbývá ještě pět turnajů, ale byl bych velice zklamaný, pokud bychom se museli s touto soutěží rozloučit, bohužel čísla hovoří jasně a i tahle otázka se už musí po těchto dvou turnajích řešit. Budeme se ale rvát, co to půjde!", řekl k nelichotivé bilanci trenér hráček RC Sedlčany Lukáš Hrma.

RC Sedlčany - ženy: Eva Zdeňková, Bětka Sůsová, Jana Nedvídková, Aneta Jurásková, Petra Kuthanová, Pavla Kuthanová, Lucie Jará, Iveta Keroušová, Kateřina Ševčíková, Míla Tolvajová, Kateřina Machová.

Třetí turnaj se bude hrát na půdě RC Dragon Brno 6. května 2017.

Tým mužů RC Sedlčany nastupuje na jaře v turnajích tzv. „Národního Českého poháru". Jde o soutěž, kde se na každý turnaj může přihlásit, jakýkoliv tým napříč výkonností a úrovní. Na konci léta 2017 se pak mužský tým Sedlčan zúčastní podniku mistrovství České republiky. Muži již mají za sebou  dva turnaje NČP.

První se odehrál v Praze na hřišti Olympu Praha na Markétě. Muži ze Sedlčan byli turnaji nasazeni v nejsilnější skupině, kdy se hrálo výkonnostním systémem a týmy tak byly rozděleny do tří skupin. I přes to, že ve všech zápasech hráči Sedlčan nedokázali vyhrát (hráli proti silným soupeřům, jejichž hráči již mají zkušenosti i z reprezentace), skončili díky nastavenému systému na konečném čtvrtém místě z devíti týmů.

Druhý turnaj na hřišti RC Plzeň už byl nastaven lépe a z šesti účastníků turnaje si hráči Sedlčan odvezli dělené třetí až čtvrté místo, když dvakrát prohráli a jednou vyhráli nad domácím týmem RC Plzeň.

I přes některé komplikace se oba týmy RC Sedlčany pustily s vervou do jarních bojů o lepší výsledky a nutno podotknout, že od roku 2006, kdy byl ragbyový tým ze Sedlčan založen, se stále rozvíjí a přitahuje k sobě jak více fandů, tak i tolik potřebných hráčů a hráček, kdy už prckové od pěti let mají možnost se po hřišti prohánět se šišatým míčem.

RC Sedlčany - muži: Robert Trefný, Martin Benák, Standa Mašek, Martin Anyalai, Ivan Pejša, Roman Dolejš, Jiří Žížala, Jan Žížala, Martin Kvasnička, Tomáš Renger, Miroslav Večera, Radek Mandík, Jan Heřman.

KAREL BÁRTA