Na Náchod si věřili a před zápasem byli plní sebevědomí. „Umíme na něj hrát. Ten zápas by mohl být pro nás zlomový. I pouze bod by pro nás měl cenu zlata,“ řekl před utkáním Michal Vojtíšek. Společně se zbytkem týmu ale zřejmě netušil, jak bude mít Benešov k bodům daleko.

Sebevědomí totiž bylo spláchnuto a sraženo na minimum a to především kvůli vyloučením domácích. Hosté v úvodní části využili dvě přesilovky, k tomu přidali ještě jednu trefu a navíc je uklidnilo ještě chytnuté trestné střílení brankáře Vlastimila Skalického, který v souboji nervů vyzrál na zkušeného Martina Šimka, a ukázalo se jako jeden z klíčových momentů v zápase.

Druhý přišel hned zkraje druhé třetiny, kdy Náchod přidal čtvrtou branku. Benešov se částečně vzpamatoval až v polovině utkání, avšak v momentě, kdy se mu podařilo snížit, tak vzápětí okamžitě inkasoval a bylo jasné, že si hosté odvezou na východ Čech všechny body. V závěrečném dějství si totiž počkali na třetí vyloučení domácích, jež okamžitě potrestali a zaslouženě zvítězili 6:1.

„Zápas jsme si sami prohráli v první třetině, která byla naprosto laxní. Zbývající utkání sezony jsou teď pro nás naprosto klíčové,“ prohlásil kouč Roman Kieler. Benešov se v posledních dvou kolech utká nejprve s Turnovem a následně doma přivítá Prague Tigers. Oba celky jsou v tabulce pod ním a pouze se dvěma výhrami budou Středočeši moci pomýšlet na účast v play-off, v opačném případě je jinak čekají zrádné boje o udržení.

Benešov – Náchod 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky: 30. Tůma - 7. a 14. Kříž, 30. a 47. M. Mikšovský, 12. Prause, 14. Daniel Kříž, 21. J. Mikšovský. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Rozhodčí: Jelínek, Štengl. Diváci: 32.