Ženské mužstvo Benešova získalo v základní skupině čtyři body a do vyřazovací fáze turnaje postoupilo ze třetí pozice. V play-off „Benešandy" vyřadily Viking TJ Sokol Kobylisy a pak narazily na velmi silný juniorský Herbadent. Hráčky ve žlutomodrém dřely, jak jen mohly, na pražského soupeře to však nestačilo. Herbadent dokázal Benešov udolat 2:0.

„Turnaj považuji za velice úspěšný, protože hráčky získaly cenné zkušenosti, které si ponesou do celé sezóny. Jelikož jsme do turnaje nastupovaly jako papírově slabší soupeř, tak jsme mile všechny překvapily svojí hrou a ukázaly, že se na nadcházející sezónu dobře připravujeme. Holky mohu pochválit za jejich píli a odhodlání do každého tréninku," měla radost po turnaji z výkonu a práce svých svěřenek trenérka Benešova Pavla Dvořáková.

Mužský tým Benešova si vedl velmi dobře ve skupině, kterou vyhrál ziskem sedmi bodů. V další části turnaje si nejdříve žlutomodrý stroj poradil s Českým Těšínem 4:1. Následně se postavil Benešovu náročný soupeř, 1. SC. TEMPISH Vítkovice U21. Byl to skvělý zápas plný šancí i branek. Shodné skóre 2:2 na konci základní hrací doby neurčilo vítěze. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Benešov.

Ve čtvrtfinále byl soupeřem žlutomodrých švédský tým IK Stanstad. Zápas jak má být. Skutečné „innebadny", avšak góly v základní hrací době chyběly. O postupujícím musely opět rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých měl více štěstí tým ze severu. I tak se muži Benešova loučili s turnajem spokojení.

„Na CZECH OPEN jezdíme poslední roky především „tmelit partu" a pořádně si turnaj užít a to se nám letos podařilo nadmíru! Bez jakéhokoliv stresu jsme vyhráli základní skupinu a poté se probojovali až mezi nejlepších šestnáct týmů. Věřím, že štěstí, které nás v posledním zápase opustilo, jsme si schovali na blížící se ligové zápasy," poznamenal po turnaji kapitán Benešova Tomáš Pícha.

Oba celky Benešova předvedly skvělé týmové výkony. Turnaj ukázal, na kterých fázích hry mají týmy více či méně zapracovat a doladit formu. Získané zkušenosti hráči a hráčky určitě zužitkují ve svých soutěžích. Muži začínají již 27. srpna, kdy startuje Pohár České pojišťovny. 

PAVEL KUBÁSEK