Šacungu se zatím vůbec nedaří a bez jediného bodu se zasekl na chvostu tabulky. Čelákovice jsou čtvrté a poslední roky s benešovským týmem ve vzájemných soubojích dominují.

Začátek duelu vypadal z domácí strany hrůzostrašně, diváci mohli sledovat dokonalou rozborku jejich dvojic soupeřem. Dvořák s Trucem neměli nárok a ještě hůře se vedlo Kandovi s Kozárem, kterým soupeř v prvním setu zakopl za 9:0 servis, aby jim potupně nenadělil kanára. Studená sprcha ale domácí hráče probrala a ti ve trojkách po bojovném průběhu vrátili na ukazatel rovnovážný stav. Nejprve se dařilo Dvořákovi, Trucovi a Voltrovi, poté se pochlapili i Kanda, M. Krunert a A. Fürbacher. Nebylo to navíc z domácí strany vše, ve třetím deblu Ungermann ml. s M. Krunertem zaváleli a Oranjes šli do vedení 3:2.

Pak se ale karta obrátila. Singl je největší slabinou Šacungu a ani slušný výkon Truce na výhru nestačil. Jen malinko chybělo k tomu, aby domácí znovu uspěli ve trojkách. Zápas sestavy Dvořáka, Truce a Voltra skončil těsnou výhrou hostů, poté Kanda, M. Krunert a A. Fürbacher ve druhé sadě nevyužili mečbol a třetí sadu těsně podlehli. Bod měli hosté jistý, ale druhý ještě domácí Truc s Dvořákem v první deblové odvetě odmítli. Lepší výkon předchozího nabídl i debl Kandy a Kozára, kteří vyhráli první set, hosté ale dva další ovládli a celé derby dovedli k výhře.

Fotbalisté Votic, ilustrační fotografie
Kluky chválím za bojovnost, říká kouč Votic Marek Štork

„Chyběli nám sice Kalas a Prachár, ale měl jsem k dispozici poprvé Míšu Krunerta a ten naši hru oživil. Začátek utkání byl ze strany našich dvojek příšerný, pak nás ale naše obměněné trojky hlavně díky bojovnosti vrátily do hry. A když i naše třetí dvojka zahrála dobře, najednou jsme byli nahoře. Singl, byť se lepší, je naší dlouhodobou slabinou a opravdu škoda, že jsme v odvetách ztratili obě trojky. Herně byly dobré. Stejně tak i další dvojky, oproti předchozím nebe a dudy. Bod za stavu 4:5 visel ve vzduchu, Kanda s Kozárem, ač nejsou klasičtí deblisté , odešli ze hřiště se ctí. Byl to náš letošní první solidní extraligový výkon jako celku a snad už se tým zvedne," zhodnotil duel trenér Michal Doucek.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 4:6