V Košicích se sešla kompletní slovenská a maďarská špička, české kluby pak zastupovaly především ti hráči, kteří měli naději na umístění se do dotovaného 12. místa v celkovém pořadí seriálu.

Šacung VHS Benešov reprezentovala klubová trojice zkušených matadorů Ešnera, Makary, Kalase a mladíka Štěpaře, Doubrava nastoupil v dresu první sestavy pořadatelského DPMK Košice.

Kapitán Šacungu František Kalas zhodnotil pouť turnajem. „Hodně nám pomohlo to, že jsme vyhráli základní skupinu a měli tak zajištěn přímý postup do čtvrtfinále. Ve skupině jsme porazili Humenné a uhráli kladnou remízu s košickou druhou sestavou. Malinko jsme měli problémy s mezihrou, proto jsme si s Láďou Štěpařem prohodili v poli strany a bylo to lepší. Ve čtvrtfinále na nás vyšla další domácí sestava, která nás potrápila jen první set, pak už to bylo jednoznačné. V semifinále proti pozdějšímu vítězi z Karlových Varů jsme byli jeden a půl setu lepší. Ve druhém setu už to bylo 9:6 pro nás, pak nám ale znovu začala selhávat mezihra a tím i útok. Šlo se do třetího setu a tam už jsme jen dotahovali nastartovaného soupeře. Tento zápas nás stál maximum sil, které pak chyběly v souboji o bronz proti domácí první sestavě s naším Jirkou Doubravou. Nešlo nám už nic, soupeř měl vývoj zápasu pod kontrolou.“