V prvním kole soutěže v derby zdolal nováčka ze Břve 6:3 a v následujícím utrpěl nečekanou porážku 3:6 od pátého celku loňského ročníku, Děčína. Vlažný vstup se může vymstít.
„Nedělal bych z toho vědu. Dříve jsme měli výborné vstupy do soutěže a v závěru došly síly. Teď jsme poslední dva roky pozměnili systém přípravy a formu časujeme na play-off. Osvědčilo se to, vždy z toho byla medaile. Samozřejmě, že vidím nedostatky v naší hře, zejména nesehranost nových hráčů. Jednotlivé sestavy si musí k sobě lidsky sednout a to vždycky chvíli trvá,“ objasňuje tápání trenér Ivan Černý.
Jako sůl by tým potřeboval služby reprezentačního smečaře Holuba, ten však leží v nemocnici. „Komu by nechyběl nejlepší reprezentační smečař ve trojicích a špičkový deblař. Máme na to poslední dobou smůlu, loni jsme vinou zranění definitivně přišli o kapitána týmu Žahoura a teď laboruje Holub. Snad se vrátí co nejdříve, ale do letní pauzy to nebude. Na play-off se vrací i Spilka z hostování, takže snad na klíčové chvíle budeme kompletní,“ je přáním staronového kapitána Petra Stejskala.
Odčinit selhání z Děčína může Šacung již dnes na domácím hřišti v Kališti–Lensedlech, kde od 14 hodin hostí pražskou Avii Čakovice, bronzový tým loňského ročníku.