SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon 5:0 (stav série 1:0)

Horažďovičtí nejtěsnějšími výsledky ztratili finálovou sérii 1. ligy s Českým Brodem a bylo otázkou, jak barážové měření sil s extraligovým účastníkem z Benešova dopadne. Oba celky se v historii nohejbalu doposud nestřetly, šlo tedy o zápis do análů. „Moc jsme netušili, co od soupeře očekávat a on na tom byl stejně," řekl před duelem Kalas.

Západočeši si jej ale i přes respekt k Šacungu jistě představovali jinak. Za necelých 90 minut bylo totiž v hale ZŠ Dukelská hotovo, když značně nekompletní Šacung (bez marodů Makary, Flakse, Ungermanna a Kupského) hostům nadělil kanára v tuplované podobě (sety 10:0!). „Pozoroval jsem na našich hráčích velkou koncentrovanost na hru, což se na výkonu projevovalo," byl spokojený kapitán Šacungu.

V úvodních deblech Doubrava s Kalasem pohodově zdolali Babku s Macurou a podobně to dopadlo v souboji Kadeřábka a Řeháka s Pivničkou, Jůzkem a střídajícím Hokrem. Ve trojkách byla domácí převaha ještě výraznější. Doubrava, Stejskal a Knytl povolili Nepodalovi, Babkovi, Kneblovi a naskočivšímu Buriánkovi uhrát jen sedm míčů, ve druhé trojce Kadeřábek, Kalas a Řehák přehráli Pivničku, Macurku, Hokra a alternujícího Jůzka. Dílo zkázy dokonal v souboji singlistů Truc, který udolal Hokra.

„Do odvety jdeme stále s pokorou, ale určitě bychom rádi sérii u soupeře ukončili," má jasno benešovský kapitán František Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK