Vsetín – Šacung 4:6

„Vedení klubu vyjádřilo nespokojenost s výsledky a bylo dlouze o čem hovořit. Hráči si to snad vzali k srdci,“ vyjádřil před utkáním přání trenér týmu Stanislav Voltr starší.

Z přání se ve Vsetíně stala realita. Stejně jako v loňské sezóně se Šacungu podařilo úřadujícího mistra nachytat v nedbalkách a do Benešova exportovat plný bodový zisk. O šest dílčích zápasových bodů se stejným dílem rozdělily dvojkové a trojkové sestavy. Doubravova trojice stejně jako proti vicemistru z Modřic dokázala skolit obě vsetínské sestavy, v jednom ze zápasů uspěla i nově složená trojice Nepodala, Kalase a Voltra ml. Ve třetím deblu uspěli Kalas a Truc a důležité bylo, že v hlavních deblech skolil druhou domácí dvojici jak Nepodal s Flaksem, tak Doubrava se Sehrigem.

„Po bídném výkonu na Startu jsme si měli co říci. Tentokrát hráči k utkání přistoupili lépe, což se podepsalo na výkonu i na výsledku. Na Vsetín dlouhodobě umíme zahrát, ale nečekal jsem, že po roce znovu povezeme dva body. Oba týmy byly oslabeny, při absenci Makary a Řeháka jsem musel narychlo překopat sestavy a vyšlo to. Konečně jsme měli velmi dobrou mezihru a to se projevilo i na pohodě smečařů. Všichni předvedli bojovný výkon a znovu se ukázalo, jak je důležité uspět ve třetím deblu, který nás buď nakopne, nebo pohřbí,“ okomentoval duel trenér Voltr.

K dalšímu utkání nastoupí Šacung na domácí půdě (sobota od 14 hodin) s dosud nebodujícím Žatcem.

MARTIN MARŠÁLEK