V mužské kategorii bramborovou placku vybojovala první sestava benešovského celku na mezinárodním turnaji trojic Austin Cup ve Vsetíně. Doubrava s Kadeřábkem a Knytlem bez zakolísání vyhráli svou základní skupinu, poté ve čtvrtfinále skolili trojici ligového vicemistra z pražských Čakovic a jejich spanilou jízdu zastavil až ligový mistr z Karlových Varů posledním možným míčem v semifinále. Zklamaná formace Šacungu poté po odevzdaném výkonu nezvládla ani zápas o turnajový bronz, kde padla s překvapením turnaje, Holicemi.

„Ze základní skupiny jsme prošli poměrně snadno. Ve čtvrtfinále s Čakovicemi se nám dařilo v poli většinu útoků soupeře chytit a vlastně celý zápas jsme měli pod kontrolou. V semifinále s Karlovými Vary jsme ještě vyhráli první set, ale pak od začátku druhého tahali za kratší konec. Tak to bylo i ve třetím setu, na konci se nám ale podařilo na devítkách srovnat. Jenže karlovarský smečař Vanke při mečbolu se štěstím vytloukl náš blok," okomentoval cestu do semifinále i nešťastný boj o finále druhý smečař a polař Šacungu Václav Kadeřábek a popsal zmar o bronz: „Porážka nás dost mrzela a možná i proto jsme zápas o třetí místo nezvládli. Z naší strany to byl špatný výkon. Holický ranař Kop kopal celý den nekompromisní údery, my ho nemohli chytit a také naše příprava útoku už nebyla taková."

Druhá benešovská sestava načala turnaj komplikacemi, když ze zahraniční cesty nestíhal příjezd druhý smečař Flaks. Umístění v osmifinále odpovídá možnostem improvizované sestavy Kalase, Sekery a Voltra, která mj. ve skupině zdolala první domácí sestavu.

Konečné pořadí turnaje

1. MNK Silnice Group Modřice A (Pospíšil, Müller, Rosenberk).
2. SK Liapor Witte Karlovy Vary A (Vanke, Hron, M. Medek, Valenta).
3. ANK Sokol Holice (Kop, P. Kučera, Krátký).
4. SK Šacung ČNES Benešov A (Doubrava, Kadeřábek, Knytl).

První jarní „bramboru" vykopali i dorostenci na republikovém turnaji seriálu Pohár ČNS v Karlových Varech. Postarala se o ní trojková sestava D. Krunert, Sekera, M. Krunert, Šperlík. Naopak se nevedlo druhé trojici s L. Krunertem, Zachovou, A. Fürbacherem a T. Zieglerem, která ze základní skupiny nepostoupila.

„Druhá naše trojka nezahrála s výjimkou zápasu s Českými Budějovicemi, dobrý turnaj. Bylo to takové bez života, bez zápalu," podotkl na adresu druhé trojky trenér Šacungu Martin Paták a poznamenal na adresu první trojky: „Hrála s dvěma leváky, ale sedla si a měla dobrý pohyb po hřišti. Ze skupiny postoupila ze druhého místa po porážce s českobudějovickým áčkem, ve čtvrtfinále zdolala Český Brod. V semifinále s Českými Budějovicemi B ale bylo patrné, že jí došly síly a v podobném duchu se nesl i zápas o bronz."

Konečné pořadí turnaje

1. TJ Dynamo České Budějovice B (V. Koudelka, Žikeš, Bělík).
2. TJ Dynamo České Budějovice A (Z. Koudelka, Tůma, Suchan, Višvader).
3. ANK Sokol Holice A (Brož, Levý, Kalousek).
4. SK Šacung ČNES Benešov A (Sekera, D. Krunert, M. Krunert, Šperlík).

MARTIN MARŠÁLEK