KARLOVY VARY – ŠACUNG BN 5:5

Počasí nic moc, vyrovnané utkání, Vary lepší ve trojkách, Šacung ve dvojkách… Takový scénář většinou mají střetnutí těchto týmů a nejinak tomu bylo i letos. Utkání druhého kola nejvyšší soutěže s bronzovým celkem minulého ročníku vlastně zcela kopírovalo loňský střet. Remíza je spravedlivým vyjádřením úsilí obou týmů v naprosto nenohejbalovém počasí s pětistupňovou teplotou a vytrvalým deštíkem.
V prvních dvojkách se body dělily, když domácí Vanke s Hronem zdolali Makaru s Kalasem a poté J. Medek a Kokštein neměli nárok na Doubravu s Ungermannem. První trojkový zápas vyzněl pro domácí sestavu s Vankem, Hronem, M. Medkem a střídajícím Svobodou, která ve třetím setu přetlačila Doubravu, Flakse a Knytla. V té druhé si J. Medek, Bíbr a Kokštein vylámali zuby na Makarovi, Kalasovi a Ungermannovi.
Smírem dopadla i střední pasáž utkání. Tři mečboly k dobru domácí třetí dvojici Bíbr, M. Medek nestačily a z výhry se radovali hostující Chejn, Kadeřábek a alternující Kupský. V duelu singlistů naopak svůj mečbol neproměnil hostující Kadeřábek a srovnání stavu utkání tak zařídila výhra Hrona.
Další zápasy už byly spíše o vypořádání se s podmínkami na hraně regulérnosti a to se zpočátku podle výsledku zdařilo domácím. Ti si v odvetách trojic zajistili první tabulkový bod, když Vankeho trojice složila Makarovu formaci (se střídajícími Kupským a Chejnem) a J. Medkova otočila nepříznivý vývoj s Doubravovou sestavou (se střídajícím Kadeřábkem). Jenže odvety dvojek opanovali hosté, když jak Doubrava s Ungermannem Vankemu s Hronem a alternujícím V. Kubínem v první i Makara, Kalas proti J. Medkovi, Kokšteinovi a střídajícímu R. Kubínovi ve druhé dvojici povolili shodně jen po deseti míčích.

„Celý průběh utkání byl vyrovnaný a remíza je spravedlivá. S bodem jsme spokojeni. Nebylo lehké pro náš věkově starší mančaft se srovnat s panujícími podmínkami. Musím celý tým pochválit, že se s tím vypořádal a nezabalil to. Individuálně bych vyzdvihl dvojku Jirky Doubravy s Vildou Ungermannem, zahrála už druhé utkání výborně," okomentoval utkání kapitán Šacungu František Kalas.

1. TJ AVIA Čakovice 2 2 0 0 12:3 4
2. EXMOST Modřice 2 2 0 0 12:5 4
3. Karlovy Vary 2 1 1 0 11:6 3
4. Šacung ČNES Benešov 2 1 1 0 11:6 3
5. NK CLIMAX Vsetín 2 1 0 1 7:7 2
6. TJ Spartak Čelákovice 2 0 0 2 6:12 0
7. SKN Žatec 2 0 0 2 2:12 0
8. České Budějovice 2 0 0 2 2:12 0

Další utkání čeká na Šacung v sobotu 30. dubna na domácí půdě, kde mu soupeřem od 14 hodin bude loňský vicemistr z pražských Čakovic, aktuální lídr tabulky.

MARTIN MARŠÁLEK