„Letošní ročník pro nás je velkým otazníkem. V minulém jsme zažili radosti i starosti. První mužské družstvo v extralize obsadilo až sedmé místo, neuspělo ani na republikových šampionátech jednotlivých sestav. Srazily nás odchody hráčů i zranění opor. Kvůli tomu jsme v play-out neudrželi alespoň pátou příčku ze základní části. Naopak naše třetí družstvo postoupilo do krajské soutěže a výborně se prezentovala mládež, která si sáhla na mistrovství republiky jednotlivců na medaili. Letos poprvé objede celorepublikový Pohár ČNS dorostenců i žáků. Bylo pro nás velkým překvapením, když dorostenci svou první účast v seriálu v Semilech přetavili ve zlato. Snad to bude povzbuzením i pro další družstva," věří Miloslav Ziegler, předseda klubu.

Nejsledovanější ale pochopitelně budou výsledky mužského áčka. V kádru znovu došlo ke změnám. Do Českého Brodu odešel nahrávač Štěpař, do pražského Startu pak blokař Kačírek. S kariérou se kvůli vleklým zdravotním problémům nejspíše rozloučí jeden z nejúspěšnější tahounů týmu, Holub. Naopak přišli dva nahrávači, Kupský ze Startu a Knytl z Plazů. Největší očekávání přichází s návratem smečařského esa Doubravy, který se vrací z hostování v Radotíně. Svůj prostor dostanou i talentovaní mladíci z B družstva.

„Vracím se do týmu z ročního hostování ve druhé nejvyšší soutěži, odpočinutý a snad s větší chutí něco ještě dokázat. Trošku mě mrzí, že můj nejčastější spoluhráč Jirka Holub zřejmě už ani část sezóny neodehraje. Je to rozdílový hráč, navíc do všech disciplín. Ale i tak mužstvo svou sílu i přes loňskou nepříliš dobrou sezónu má. Možná to bude náročnější, ale o to víc motivující. Konkurence je stále větší. V lize bychom rádi znovu pronikli do play-off a zahráli si o medaili. Tu doufám urveme na některém z mistrovství republiky, kde se nám vždycky dařilo," okomentoval vyhlídky družstva navrátilec Jiří Doubrava.

První extraligové utkání ročníku odehraje Šacung v sobotu od 14 hodin ve sportovní hale ZŠ Dukelská, atraktivním soupeřem je vicemistr z Karlových Varů. Další utkání se již budou hrát na venkovním hřišti u fotbalového stadionu.

MARTIN MARŠÁLEK