SK Šacung VHS Benešov 1947 – SK Liapor Karlovy Vary: 6:4

Karlovarský Liapor patří k tradičním rivalům "oranjes" a také ke kandidátům nejvyšších příček. Na Šacung dorazil bez zraněných Vankeho s Kokšteinem, ale na jeho hře se oslabení tolik neprojevovalo. První bod domácím barvám zajistila dvojice Kalas, Holub a druhý měla na nohou druhá dvojice Ešner, Stejskal. V posledním míči třetího setu však zachybovala a bylo srovnáno. Promarněná šance na dvoubodové vedení se promítla i do úvodního zápasu trojic, kde Doubrava s Kalasem, Řehákem a střídajícími Štěpařem a Kadeřábkem se dost natrápili a podlehli. Poté ale odčinil nezdar z deblu Ešner a s Holubem a Stejskalem ve druhé trojici srovnali. Znovu od nuly se začínalo i po nepárové části, kde Doubrava s Řehákem a střídajícím Štěpařem odešli poraženi, ale další srovnání stavu obstaral Holub v singlu. V odvetách učinil Šacung první krok k vítězství v první trojici, kde za zvýšené podpory domácích fanoušků Doubrava s Kalasem a Štěpařem zabojovali a zvítězili. Šanci připsat pátý bod měla Ešnerova trojice, ale ta svými chybami dobře rozehraný třetí set ztratila. Znovu tak bylo vyrovnáno a o všem rozhodovaly odvety deblů. V nich už ale Šacung zahrál dobře, jak Kalas s Holubem, tak Ešner se Stejskalem závěr utkání zvládli a rozesmutnili lavičku hostů.

"Absolvovali jsme dnes těžké utkání, které jsme si ale ztížili především sami. Tři ze čtyř prohraných zápasů jsme si prohráli chybami v koncovkách, někdy hodně školáckými. V těch zápasech jsme celou dobu vedli a místo vítězství najednou 9:10 ve třetím setu odcházíte s porážkou. Takže jsme to trochu zdramatizovali, ale naštěstí hráči nepodlehli nějakých chmurám a konec utkání zvládli dobře. Pro mě osobně a zřejmě i pro hráče je cennější, když si utkání takto vybojují, než když by ho vyhráli třeba 6:2. Pokud mám pochválit jednotlivce, tak jsem byl spokojen s první dvojicí Holub, Kalas a i obě trojky nám na výjimky zahrály dobře. Zejména mladý Štěpař zvládl svou roli dobře, výborně si nahrávačsky porozuměl s oběma smečaři a i v poli chytal v pohodě", zhodnotil utkání trenér Jan Buddeus.