Šacung ČNES Benešov 1947 – TJ Dynamo PP České Budějovice 6:1

Už remíza v minulém kole v derby s Čelákovicemi naznačila, že po návratu marodů a s posilami Chytrou a Chejnem se síla týmu zvýší. V posledním 14. kole základní části nejvyšší soutěže se střetly dva nejhůře postavené celky tabulky.

Šacung od začátku tlačil na pilu a skóre utěšeně narůstalo. V deblech nejprve Doubrava s Kalasem snadno přehráli Matějku a Višvadera, poté Makara s Chytrou vítězně otočili průběh zápasu s Z. Musilem a Vondráškem. Trojky se staly jasnou kořistí domácích barev. Doubrava, Kadeřábek a Knytl porazili sestavu Matějky, Višvadera, Ryneše a alternujícího Hrdličky, poté Makara, Kalas a Chytra zdolali Z. Musila, Šafránka, Vondráška a střídajícího L. Musila. I třetí debl měl jasného vítěze, Kadeřábek s Chejnem si s Šafránkem, Rynešem a střídajícím Hrdličkou poradili.

Hosté se dočkali až v souboji singlistů, kde Višvader v koncovkách udolal domácího Chytru. Z odvetných zápasů se hrál jen ten první, ve kterém Doubravova trojice po boji ve třetím setu přetlačila Musilovu sestavu a domácí mohli podat ruce k síti.

„Oproti mladému hostujícímu soupeři jsem vsadil na zkušenost. Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z mistrovství republiky i posledních ligových kol a nenechat se překvapit. Hráči se zhostili úkolu zodpovědně a všichni zahráli dobře. U soupeře zahrál velmi dobře Musil a v singlu mladý Višvader,“ zhodnotil utkání trenér Šacungu Stanislav Voltr st., který zároveň okomentoval i celou základní část. „Paradoxně je mi z těch posledních dobrých výsledků i smutno. Kdybychom neměli v průběhu roku tolik zranění, mohli jsme v sestavě reálně pomýšlet na účast v nejlepší čtveřici. Takto nás znovu čeká pouze play-out,“ posteskl si.

Tabulka Extraligy mužů – konečná po základní části

poř.     družstvo                                                             PU      V R      P       body      skóre

1.         NK CLIMAX Vsetín                                    14       9       4       1       22          74:49

2.         TJ AVIA Čakovice                                     14       10     1       3       21          75:39

3.         TJ Spartak Čelákovice                               14       9       3       2       19          69:34

4.         SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary                 14       6       2       6       14          57:55

5.         MNK SILNICE GROUP Modřice                    14       3       7       4       13          64:65

6.         TJ SLAVOJ Český Brod                              14       4       3       7       11          51:66

7.         SK Šacung ČNES Benešov 1947                 14       2       2       10     6            41:74

8.         TJ DYNAMO PP České Budějovice                14       2       0       12     4            25:74

Se stejným soupeřem se Šacung nyní střetne v sérii o udržení (první utkání se hraje netradičně v neděli 17. 9. od 14 hodin v Benešově).

MARTIN MARŠÁLEK