ŠACUNG BENEŠOV – ČESKÝ BROD 5:3
(konečný stav série play-out 2:1)

Po selháních na domácí půdě se soupeři střetli v semifinálové sérii play-out naposledy. Vítěz duelu se mohl potěšit z jistoty účasti v dalším extraligovém ročníku, na poraženého čekala nepříjemná finálová série o udržení.
Po předchozím výborném výkonu v Českém Brodě na marodku kromě kapitána Kalase usedl Flaks, hosté museli oželet Petřinu.
Brod se ukázal jako houževnatý soupeř a již podruhé úvod utkání na půdě soupeře zvládl výborně. Ve třetím setu s porážkou odešly oba domácí debly, jak Doubrava, Kadeřábek a alternující Stejskal, tak Makara s Řehákem. Ve trojkách ale domácí udeřili. Doubrava, Kadeřábek, Knytl a naskočivší Stejskal konečně prorazili smolnou série porážek a vrátili domácí celek do hry.
Vyrovnání obstarala trojková sestava Makary, Řeháka a Kupského. Šacung ale znovu dostal políček po slabém výkonu Kadeřábka v singlu, který nenavázal na dvě předchozí výhry. Jenže trojky ten den měl benešovský tým v dobré formě. Přesto tu první odvetnou Doubravovu vyhrál se štěstím, kdy mečbol soupeře ve třetím setu zablokoval sváteční blokař Kadeřábek.
Byl to klíčový bod utkání a mírně rozhozeného soupeře hned přejela Makarova trojice. Za stavu 4:3 měli domácí dva pokusy na ukončení utkání i série, Doubrava s Kadeřábkem už tentokrát v deblu nezaváhali.

„Začátek jsme nezvládli a průběh dvojic připomínal první vzájemný střet v sérii. Naštěstí jsme se vrátili do utkání trojicemi. Utkání bylo ale poměrně těžké a do konce otevřené. Klíčovým zlomem zřejmě i celé série byla odvetná první trojice za stavu 2:3 na zápasy. Ve třetím setu, za stavu 9:9, byl soupeř na útoku a pokud by poslední útok proměnil, tak by se nám hrálo za stavu 2:4 hodně špatně," oddechl si po posledním zápase nehrající kapitán benešovského Šacungu František Kalas a dodal k celé sérii: „Byla dost vyrovnaná. Hráči z Brodu hráli odvážně, bojovně a předváděli výborné zákroky v poli. U nás se projevovala někdy až zbytečná nervozita, ze které pramenily zbytečné chyby. Nakonec jsme ale vše zvládli a můžeme pozvolna začít myslet na příští sezónu."

MARTIN MARŠÁLEK