Benešovský celek na turnaj, kterého se účastnila družstva z Česka, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Polska, vyslal dvě sestavy. Z původní elitní sestavy Doubrava (ten ale od příštího týdne bude hostovat v prvoligovém Radotíně), Holub, Stejskal, která v minulých letech strojově dodávala medailové úspěchy z turnajových akcí, se pro zdravotní potíže poroučel Holub, kterého nahradil Kadeřábek. Medailové ambice ale zůstaly a průběh turnaje tomu nasvědčoval.

„Základní skupinu jsme vyhráli bez ztráty setu. Měli jsme poměrně lehké soupeře a ani jsme se nedostali do tempa. Mnohem těžší bylo čtvrtfinále. Čelákovická první sestava po našem prvním vyhraném setu ve druhém vyrovnala a rozhodoval tak třetí set. V něm jsme od začátku drželi náskok a uhájili jej. Tím jsme už byli ve čtyřce a čekala nás první domácí sestava. První set jsme vyhráli, ve druhém si ovšem Jirka Doubrava na začátku přivodil zranění zadního stehenního svalu a turnaj pro nás skončil. O bronz jsme už nehráli," okomentoval pouť turnajem Václav Kadeřábek.

Již méně se vedlo druhé benešovské formaci s Flaksem, Kalasem a Voltrem. Pro posledně jmenovaného mladíka to byla premiéra na tak významném podniku. „Remizovali jsme s druhou domácí trojicí, stejně tak s rumunskou trojicí z Kluže a poslední zápas prohráli s první trojicí Čelákovic. Tím jsme ve skupině obsadili až třetí místo a postup byl fuč. Tréma tam zpočátku byla, to přiznám. Spadla ze mě až ve třetím zápase, tam už nebylo co ztratit," popsal svůj křest loňský dorostenec Stanislav Voltr.

Z vítězství na turnaji se velmi nečekaně radovala trojice extraligového nováčka z Českých Budějovic, který úspěšný den podtrhl i bronzem druhé své sestavy.

Konečné pořadí turnaje

1. TJ PP Dynamo České Budějovice A (Chalupa, Musil, Fík).
2. NK Climax Vsetín A (Brutovský, P. Perun, Gebel).
3. TJ PP Dynamo České Budějovice B (Matějka, Ryneš, Šafránek).
4. SK Šacung ČNES Benešov 1947 A (Doubrava, Stejskal, Kadeřábek). 

MARTIN MARŠÁLEK