MODŘICE – ŠACUNG BENEŠOV 6:2

Na půdu mistra se nejezdí bodovat, ale Šacung byl k bodům blízko. Znovu se však ukázalo, že s nejsilnějšími týmy se mu nedaří dotáhnout koncovky. Když přidáme absenci kapitána družstva Kalase a Stejskala, bylo na problém zaděláno. V první dvojici padli Kadeřábek, Flaks a střídající Ešner, vyrovnání obstarala výhra Makary a Holuba ve druhém deblu. I ve trojicích se body rozdělily. Ešner, Kadeřábek, Pachman a alternující Flaks na soupeře nestačili, naopak Doubrava, Holub a Štěpař srovnali stav.
Šlo se do nepárové části a tam Doubrava s Pachmanem prohospodařili svůj náskok. Totéž předvedl i singlista Kadeřábek. Když mečbolem pohrdla i první odvetná Doubravova trojice, hostům došel dech. Domácí vedli 5:2 a snaha Ešnerovy trojice s Kadeřábkem, Pachmanem i střídajícími Flaksem a Makarou už byla marná.

„Do stavu 2:2 jsme živili naději na bodový zisk. Bohužel jsme nedokázali rozhodnout nadějně rozehraný zápas třetích dvojic. Domácí se ziskem bodu uklidnili. Absence kapitána Kalase se projevila více, než bych čekal. Jak ve dvojce, tak trojce se jej nepodařilo adekvátně nahradit," posteskl si trenér Šacungu Jan Buddeus.

ČELÁKOVICE – ŠACUNG BENEŠOV 6:4

Také v Čelákovicích se dlouhodobě benešovskému celku nedaří. A i zde nezvládl klíčovou nepárovou pasáž. Nejprve však v párových deblech prohráli Ešner s Kalasem, ale Makara s Holubem vyrovnali. Vedení hostí přinesla výhra trojice Ešnera, Kalase a Pachmana, ale Doubrava, Holub a Štěpař v té druhé padli.
V nepárové části svou roli nezvládli jak Kadeřábek s Flaksem ve třetí dvojici, tak ani Kadeřábek v singlu. Snížení obstarala výhra Doubravovy trojice, ale naopak Ešnerova vyrovnání nepřinesla. Holub s Makarou sice svou druhou deblovou výhrou vykřesali naději, jenže Ešner, Kalas a střídající Doubrava padli podruhé.

„Domácí nám dělali potíže svým dlouhým servisem a měli velmi dobrou mezihru. Znovu nás zradila střední část, která bojovného soupeře posadila na koně," postěžoval si asistent trenéra Šacungu Josef Řehák.

V sobotu od 14 hodin na městském areálu u fotbalového hřiště odehraje Šacung zápas s pražskou Avií Čakovice.

1. Modřice 7 7 0 0 42:13 14
2. Karlovy Vary 7 4 1 2 33:24 9
3. Šacung Bn 7 4 0 3 33:23 8
4. Český Brod 7 3 1 3 25:33 7
5. Čelákovice 7 2 2 3 30:33 6
6. Vsetín 7 2 1 4 28:33 5
7. Žatec 7 2 1 4 25:35 5
8. Čakovice 7 1 0 6 18:40 2

MARTIN MARŠÁLEK