Jak mistr posledních dvou ročníků extraligy, tak benešovský Šacung se momentálně nenachází v nejlepším rozmaru. Oba týmy ale uzdravily některé své opory a protože první letošní vzájemný souboj z 4. kola dopadl nečekanou výhrou Šacungu ve Vsetíně, byl výsledek odvety v Benešově nejistý.

Domácí, bez Doubravy a Černoty, ale již s Makarou, Řehákem i Flaksem, nevstoupili do utkání pravou nohou. Po úvodních dvojkách a první trojici prohrávali už 0:3. Pak ale zabrali Makara, Řehák a Truc ve druhé trojici a první dva jmenovaní uspěli i ve třetím deblu. Sehrig v singlu ale prohrál, na 3:4 snižovali v trojkových odvetách Nepodal, Kalas a Voltr ml. Makarova trojice ale podruhé už úspěšná nebyla a utkání uzavřela deblová porážka Truce s Kalasem.

„Věděli jsme, že na Vsetín umíme zahrát. Jenže znovu nás zlobily koncovky, škoda třeba druhé dvojky Nepodala s Flaksem. Stav 0:3 nám hodně zkomplikoval cestu k bodům, při očekávané porážce v singlu jsme museli uspět v hlavních dvojkách a to se nám vůbec nepovedlo. Výkon týmu nebyl špatný, chtěl bych pochválit zejména Ríšu Makaru. Prohrát s mistrem není ostuda, teď nás však čekají dvě nejdůležitější utkání se soupeři, kteří jsou v tabulce pod námi. Ty rozhodnou, zda nás čeká play-off, nebo jen nepříjemné boje o udržení,“ řekl trenér Stanislav Voltr starší.

Utkání se Startem Praha se hraje v Benešově v sobotu ve 14.00 hodin, předehrou je utkání B družstva s Osnicí v krajském přeboru.

MARTIN MARŠÁLEK