ČESKÉ BUDĚJOVICE – ŠACUNG BENEŠOV 6:3

Místo jasné výhry premiérová porážka. Benešovští (bez absentujícího Kalase) vsadili na riskantnější variantu a své první sestavy vyslali proti domácím prvním. Tento tah jim vyšel, když si Doubrava s Ungermannem v deblu podali Chalupu s Musilem a ve druhém povolili Makara a Kadeřábek domácím Matějkovi, Vondráškovi a střídajícímu Rynešovi jen deset míčů.

Na výhru stáli hosté i ve trojkách. Jenže Doubravovi, Kadeřábkovi a Knytlovi nestačily dva mečboly k dobru na Chalupu, Ryneše a Fíka ve třetím setu a když poté Makara, Kupský, Ungermann a alternující Chejn zahodili tři mečboly na Matějku, Musila a Vondráška, bylo srovnáno.
Domácí pochopitelně selhání hostů nabudilo a v nepárové dvojce měli tentokrát dva mečboly Fík a Šafránek. S výhrou však odešli hostující Chejn, Flaks a střídající Kupský. Hrůznou dosavadní bilanci (0:6) ve střetnutí jednotlivců hosté nevylepšili ani nyní, když Kadeřábek vzdoroval Chalupovi pouze v prvním setu.

Za stavu 3:3 se začínalo znovu. Chalupova trojice ve třech setech přetlačila Makarovu formaci, poté totální fiasko hostí ve trojkách dokonala porážka Doubravovy trojice posledním možným míčem od Musilovy sestavy. V souboji první domácí dvojice Chalupy s Musilem a druhé hostující sestavy Makary a Kadeřábka hosté ještě urvali první set, ale v dalších dvou kralovali domácí a nečekaný výsledek byl na světě.

„Začátek utkání se nám vydařil, jenže poté místo abychom vedli 4:0, nebo alespoň 3:1, jsme školáckými chybami dostali soupeře nahoru. Ten začal hrát riskantně a vycházelo mu to. Pět prohraných třetích setů v jednom utkání je opravdu příliš. Tak zkušenému týmu by se to nemělo stávat a už nás to provází několik utkání," okomentoval nepovedený duel kapitán Šacungu Martin Knytl.

1. EXMOST Modřice 8 6 2 0 14 46:19
2. NK CLIMAX Vsetín 7 4 2 1 10 35:24
3. TJ AVIA Čakovice 7 5 0 2 10 34:24
4. TJ Spartak Čelákovice 7 2 3 2 7 33:33
5. Karlovy Vary 7 2 2 3 6 29:31
6. Šacung ČNES Benešov 7 2 1 4 5 27:33
7. České Budějovice 7 1 3 3 5 25:36
8. SKN Žatec 8 0 1 7 1 18:47