ŠACUNG BENEŠOV – MODŘICE 2:6

Mistr z Modřic dává soupeřům jasně najevo, kdo že je hlavním favoritem soutěže. Šacung znovu svedl vyrovnaný duel, ale opět to na body nestačilo. V prvním deblu padli Makara s Flaksem, ale Kadeřábek s Kalasem ve druhém zvítězili. Trojky mají hosté hodně silné a to se potvrdilo. Nejprve prohrála sestava Makary, Kalase a Řeháka, poté i Kadeřábka, Flakse, Štěpaře a střídajícího Kačírka. Třetí set nezvládla ani třetí dvojka v podání Kačírka a Řeháka.
Naději se snažil vykřesat Kadeřábek vyhraným singlem. V odvetách trojic však hosté byli znovu lepší a s porážkou tak odešla jak Makarova, tak Kadeřábkova trojice.

„I když jsme hráli s nejlepším týmem soutěže, jsem z porážky zklamán. Dalo se uhrát víc, než se uhrálo. Kdyby neztratila třetí dvojka, mohlo to být 3:3 a vše by bylo otevřené. Znovu nás zradily třetí sety, kde soupeř prokázal větší zkušenost i herní kvalitu," okomentoval utkání kapitán Šacungu František Kalas.

ŠACUNG BENEŠOV – ČESKÝ BROD 6:3

Po utkání v Českém Brodě zvládl benešovský celek i odvetu, ve které stále postrádal Holuba. Vyšel mu už začátek, kde jak Kadeřábek s Kalasem, tak Makara s Flaksem nedali v deblech soupeři šanci. Trojice dopadly bodovou dělbou, když nejprve Makara, Kalas a Řehák padli, ale s výhrou odešli Kadeřábek, Flaks, Stejskal a střídající Kačírek. Nerozhodně dopadla i nepárová pasáž.

Ve třetím deblu se nevedlo Kačírkovi s Řehákem a střídajícím Stejskalem, poté v singlu zvítězil Kadeřábek. Dvoubodový náskok domácích barev vydržel i po odvetách trojic, kde podruhé padla Makarova trojice (její tahoun si navíc vysloužil žlutou kartu za zakopnutí míče), ale též podruhé byla úspěšná Kadeřábkova. Bod byl doma a o ten druhý se postarala dvojice Kadeřábek, Kalas.

„Výborně nám vyšly hlavní dvojky, na které soupeř neměl. Situaci jsme si trochu zkomplikovali ve trojkách a tradičně nám selhala třetí dvojka. Pochvalu zaslouží zejména Vašek Kadeřábek, který po pětibodovém představení v Brodě, zopakoval stejný počin i doma a podržel ve chvílích, kdy bylo potřeba," zhodnotil a chválil po zápase František Kalas.

1. SDS EXMOST Modřice 8 7 1 0 47:14 15
2. Pokerman.cz Čelákovice 8 5 2 1 41:24 12
3. Karlovy Vary 8 5 2 1 42:30 12
4. NK CLIMAX Vsetín 8 4 0 4 33:31 8
5. Šacung Benešov 1947 8 4 0 4 32:38 8
6. TJ Slavoj Český Brod 8 3 1 4 34:34 7
7. SK Nohejbal Žatec 8 1 0 7 24:43 2
8. Dynamo České Budějovice 8 0 0 8 9:48 0

O víkendu se extraliga nehraje, o dalším zajíždí Šacung do Českých Budějovic. Doma se představí až v sobotu 31. května ve 14 hodin se Vsetínem. 

MARTIN MARŠÁLEK