Úlohu favorita bezezbytku splnil bronzový tým loňského extraligového ročníku nohejbalu, Šacung VHS Benešov, který se dokázal vypořádat v prvních kolech s Vyškovem a Janovicemi.


Šacung VHS Benešov – Vyškov 6:2

Šestý tým loňské Witte Automotive Extraligy NK 94 Orel Vyškov spoléhal především na své kvalitní dvojice, ale obě úvodní prohrál. Ve trojicích dřímá hlavní síla šacungských „oranjes“, a to se v průběhu utkání potvrdilo. Ze čtyř hraných Šacung neztratil ani jednu, a to rozhodlo. Vyškov bodoval nečekaně v nepárové části, kde domácí Řehák s Kalasem (střídal Kadeřábek) nezvládli třetí dvojici a Doubrava poté i singl. Za stavu 4:2 však šly na řadu zmíněné trojice. Šacung se mohl opřít zejména o hru Ešnera, Holuba a Stejskala, kteří ve třech zápasech třikrát bodovali. Pro nezpůsobilost venkovního hřiště se hrálo v hale.
„Klíčem pro nás byly dvě první vyhrané dvojice, protože ve trojicích jsme nepochybovali o výsledku. Utkání mělo očekávaný průběh i výsledek,“ zhodnotil utkání kapitán Šacungu Jiří Doubrava.


Janovice – Šacung Benešov 1:6

Nováček soutěže z Janovic nad Úhlavou přivítal ve svém novém areálu benešovský tým bez respektu. Šacung navíc přicestoval bez zraněné opory Kalase, jehož nahradil novic Ptáček z B družstva. A uvedl se parádně, z obou svých zápasových startů vždy odcházel jako vítěz. Podobně se vedlo i jeho spoluhráčům, Ešner, Holub a Stejskal si připsali stejně jako s Vyškovem tříbodový zisk. Jedinou ztrátou byla Řehákova porážka v zápase jednotlivců. Smolně skončil zápas pro domácího Škabrouda (mj. bývalého hráče Šacungu), kterému míč od tvrdé Holubovy smeče nártem přerazil nos.
„Výsledek se nezrodil tak lehce, jak to vypadá. Janovice vzdorovaly, ale dost chybovaly v koncovkách. Bylo to naše první letošní utkání na venkovním antukovém hřišti, takže určité obavy z výkonu byly,“ řekl trenér družstva Jan Buddeus.


Pod dvou utkáních tak Šacung VHS Benešov opanoval čelo tabulky, zápasy s medailovými kandidáty však teprve přijdou. Ten první se hraje na Šacungu v sobotu 19. dubna od 14 hodin s pražskou Avií Čakovice.