Posledním aktem nohejbalového ročníku bylo vyhlášení výsledků ankety Nohejbalista roku ČR. Letošní dominance Modřic se projevila i tady, jejich hráči obsadili prvních pět míst! V elitní desítce se z benešovského týmu objevil desátý Jiří Doubrava, o dvě příčky utekla desítka Václavu Kadeřábkovi. V žákovské kategorii skončil Štěpán Krunert sedmý.

„Být mezi nejlepšími deseti nohejbalisty v republice je vždy příjemné a odpovídá to poslední sezóně. Nebyl v ní vyloženě extrémní úspěch, ani ale žádný propadák. Já osobně jsem v sezóně neměl špatnou bilanci, dařilo se mi na jednorázovkách, určité rezervy tam ale byly. Statistika z minulého ročníku má dva fenomény. Tím prvním je jasná nadvláda Modřic, tím druhým pak vyrovnanost ostatních. Proto pro mě desáté místo znamená pořád úspěch, který něco znamená," komentoval anketu Doubrava.

Bonbónkem nakonec bylo vítězství v anketě Nejúspěšnější sportovec Benešovska roku 2015 v kategorii družstev, v kategorii jednotlivců byl Jiří Doubrava čtvrtý.

K aktivům loňského ročníku lze určitě zařadit první místo mužského B družstva v nejvyšší krajské soutěži, které však v následné druholigové kvalifikaci neuspělo. Naopak postup slavilo C družstvo, které ve druhé krajské soutěži skončilo druhé, ale vítězný tým postup odmítl. V nejvyšší krajské soutěži tak bude letos mít Šacung hned dvě družstva.

Velmi slušně si vedli i benešovští mladíci. Dorostenci dokázali vyhrát jeden z turnajů Poháru ČNS této kategorie a celkově skončili v seriálu na páté příčce. Žáci v pohárovém seriálu skončili desátí, ale na medaile si sáhli jak na mistrovství republiky jednotlivců (stříbro), tak na mládežnické olympiádě (stříbro dvojice, bronz trojice). V krajském přeboru družstev skončili dorostenci třetí, žáci druzí.

„V loňské sezóně jsme s mládeží začali pracovat intenzivněji a odrazilo se to i na výsledcích. Kluci dokázali uspět i v republikových soutěžích. Proto pro letošní rok zvažujeme, že postavíme tým do celostátní dorostenecké ligy, což by nás zase posunulo výše. Máme několik velmi talentovaných hráčů, kteří mají předpoklad dalšího růstu," řekl vedoucí mládežnického družstva Miloslav Ziegler.

MARTIN MARŠÁLEK