SK Start Praha - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 1:5

Po domácí výhře 5:0 mohl Šacung k odvetě vzhlížet s dobrými nadějemi. S jasným cílem barážovou sérii uzavřít a tím definitivně potvrdit extraligovou příslušnost vyrazil do Prahy i bez Voltra ml. a Flakse.

Utkání se odehrálo za letního počasí na kvalitně připraveném kurtu. Domácí překopali složení dvojic a hned ta první kladla v podzimní části neporažené dvojici Makara, Chytra odpor až do třetího setu. Druhém deblu Doubrava s Kalasem nic neřešili, a když třetí bod hostů připojili Chejn, Kalas, Chytra a střídající Sekera, domácí tušili, že je konec nadějí. To potvrdila i jasná trojková výhra Doubravy, Kadeřábka a Knytla.

Za stavu 4:0 pro hosty bylo rozhodnuto, první a jediný dílčí zápasový bod v celé sérii domácím obstaral Tůma, který v zápase singlistů pohodově přehrál Chytru. Když v první odvetě trojic nedokázala domácí sestava využít velký náskok ve druhém setu na Doubravovu formaci, šlo se na lajny k pozdravu.

„I přes domácí výhru 5:0 jsme k soupeři odjížděli s respektem, protože Start doma letos prohrál jen se Žatcem. Znovu se nám podařilo zvládnout obě dvojky a když se vyhrála i první trojka, domácí mi už přišli trošku odevzdaní. I když celkové skóre série 10:1 vypadá jednoznačně, v některých zápasech to bylo vybojované. Dokázali jsme však vyhrát úplně všechny třetí sety, v tom byl asi největší rozdíl. Extraligová zkušenost se přece jen projevila. Jsem také rád, že kromě zkušených hráčů se dokázali prosazovat i ti mladší. Celkově bych pochválil všechny hráče bez rozdílu za jejich zodpovědný přístup, kdy nic nepodcenili,“ zhodnotil utkání i sérii trenér Šacungu Stanislav Voltr.

MARTIN MARŠÁLEK