SK Šacung ČNES Benešov 1947 - SK Start Praha 5:0

Barážové souboje nebývají těmi, kam se chodí koukat na herní kvalitu. Jde o hodně, psychika pracuje a často bývá výhra výsledkem spíše bojovnosti. K tomu nyní bylo nutné přičíst fakt, že se střetli soupeři, kteří se ani v minulosti v soutěži nepotkali a také, že utkání bylo přesunuto vzhledem k nevlídnému počasí do haly. Na tyto poměry se nehrál špatný nohejbal. Šacung postrádal Knytla a Flakse, Start Kupského. Konečný výsledek je pro hosty krutý, tři zápasy dokázali dostat do zkrácené sady, ale v ní se prosazovala větší zkušenosti domácích hráčů. Typickou ukázkou byl Chytra, který podal zatím svůj nejslabší letošní výkon, přesto ze tří zápasů odešel ze hřiště pokaždé s výhrou. Domácí tým se znovu mohl spolehnout na debly, uspěli Kalas s Doubravou i Makara a Chytra. Obě následné trojice se proměnily ve zcela vyrovnané partie, v úplných koncovkách měli ale domácí více rozvahy i štěstí. Výhru si odnesli jak Doubrava, Kadeřábek a Voltr, tak Chejn, Kalas, Chytra a střídající Makara.

Za stavu 4:0 bylo o osudu duelu rozhodnuto, otázkou jen bylo, zda se hosté dočkají čestného úspěchu. Nedočkali. V singlu oboustranně plném chyb se jich menší počet podařilo udělat domácímu Chytrovi a na hřiště hostům dosedl kanár.

„Bylo vidět, že oba týmy dlouho nehrály v hale a někomu trvalo déle, než si zvykl na jiný odskok míče. Znovu jsme se mohli opřít o dvojice, byť ta druhá byla nečekaně složitější. Do trojek jsme pozměnili sestavy oproti minulým utkáním a hosté v nich hráli velmi dobře. Naštěstí jsme zvládali závěry a připsali si tak další body. Singl už byl loterie a i ten se podařilo zvládnout. Jsem rád, že naše série bez porážky se protáhla na sedm utkání,“ podotkl po zápase kapitán Šacungu František Kalas.

Pražská odveta je na programu v neděli 15.10. od 13 hodin na Střeleckém ostrově.

MARTIN MARŠÁLEK