SK Liapor Witte Karlovy Vary - SK Šacung Benešov 1947: 2:6

Souboje obou tradičních klubů bývají velmi vyrovnané a benešovský celek by před utkáním bral bod. Nakonec si ale nečekaně z lázeňského města odvezl oba. Hosté totiž hned v úvodu domácí zaskočili vyhranými dvojicemi, zejména výhra Chejna se Sehrigem nad první domácí dvojicí byla nad plán. Když do poloviny utkání uspěla i hostující trojice Doubravy, Sehriga, Knytla a třetí debl v podání Nepodala s Trucem, bylo to 4:1 pro Šacung. Domácí sice očekávaně uspěli v singlu, ale Doubravova trojice uspěla i v odvetné části a reparát v odvetách zvládla i Nepodalova trojice s Kalasem a Voltrem.

„Určitě jsme nečekali, že si z Varů odvezeme oba body. Na výkonu domácích byla znát Vankeho absence. Potěšil mě znovu výkon naší první mladé dvojice, za stavu 2:0 jsme vycítili šanci na vítězství. Byť hra trojic nebyla ještě ideální, dokázali jsme z nich vytěžit tři výhry a to rozhodlo. Z hráčů bych chtěl vyzdvihnout výkon Chejna, odehrál výborně obě disciplíny,“ zhodnotil utkání trenér Šacungu Stanislav Voltr st.

Běžci se sešli při Sázavském půlmaratonu.
Příznivci běhu si změřili síly v Sázavě. Na programu byl půlmaraton

SK Šacung Benešov 1947 – SKN Žatec 5:5

Po sobotní výhře Benešovští trošku propadli uspokojení a dosud nebodující Žatec neměl být překážkou plného bodového zisku. Jenže hosté vůbec nepřipomínali snadnou kořist, a když pohodově skolili oba domácí debly, bylo o čem přemýšlet. Domácím navíc nezahrála Nepodalova trojice, která selhala v obou zápasech. Naopak Doubrava, Sehrig a Knytl zametli s oběma trojicemi hostů, znovu uspěl i třetí debl Nepodala s Flaksem. Před odvetnými dvojicemi byl pro domácí bídný stav 3:5, ale tentokrát jak Doubrava s Kalasem, tak Chejn se Sehrigem těžkou úlohu zvládli a dovedli utkání k remíze.

„Vstup do utkání byl katastrofální, po dvojkách prohrávat 0:2 se nám letos ještě nestalo a dost nás to vykolejilo. Věděli jsme, že to musíme ubojovat přes trojky, ale dobře hrála jen trojka Doubravy, Sehriga a Knytla. Za stavu 3:5 už nebylo na co čekat. Neměl jsem svůj den, naštěstí mi Jirka Doubrava pomohl a vybojovali jsme naději. Naše mladé pušky pak tlak rozhodujícího zápasu zvládly a získaly nám cenný bod,“ oddechl si po zápase kapitán Šacungu František Kalas.

Ilustrační foto.
Benešovský deník přijme redaktora/redaktorku


Tabulka Extraligy mužů – po 7. kole

poř. družstvo PU V R P body skóre

1. TJ Spartak Čelákovice 7 6 0 1 12 39:19
2. MNK SILNICE GROUP Modřice 7 5 1 1 11 38:24
3. NK CLIMAX Vsetín 7 5 0 2 10 37:25
4. SK Šacung Benešov 1947 7 3 2 2 8 36:30
5. TJ Avia Čakovice 7 2 2 3 6 31:31
6. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary 7 3 0 4 6 26:30
7. TJ SLAVOJ Český Brod 7 1 0 6 2 16:39
8. SKN Žatec 7 0 1 6 1 16:41

ČFL: Benátky - Dobrovice.
ČFL: Derby Boleslavska ovládly Benátky

Martin Maršálek