Turnaj Šacung Cup patří dlouhodobě mezi absolutní turnajovou špičku, v rámci které se utkávají nejlepší hráči z mužských ligových soutěží. Sem tam dorazí i některý zajímavý tým z jiných zemí - dosud to byli hráči ze Slovenska, Rumunska, Švýcarska či USA. Také letos, v sobotu 25. července od 10 do 18 hodin, se diváci mohou těšit na zajímavé menu.

A také nového ředitele turnaje. Je jím Kamil Kanda. „Můžeme se těšit na dvanáct trojic. Osobně se těším, jak se v turnaji bude dařit obhájcům v našich barvách, protože dva ze tří hráčů sestavy už nepatří k aktivním, ale jsou zvyklí si vždy nahlas říkat o roli jednoho z favoritů,“ uvedl Kanda a předeslal, že generace nohejbalistů, která byla zvyklá do osadního areálu pravidelně jezdit, se pomalu stahuje z turnajového života.

„A proto bude důležité přilákat novou krev. Letošní ročník, který se díky koronavirové pandemii začal připravovat nezvykle pozdě, beru jako odrazový můstek. Chceme ukázat, že turnaj stále patří mezi nejlepší nohejbalové akce na území republiky. Navíc už na příští rok máme pro turnaj připravený zajímavý koncept, kterým bychom se v dalších letech mohli ubírat. Už teď se ale na všechny hráče a diváky těšíme a věříme, že si turnaj dosyta užijí," dodal.

Zlato obhajuje první formace Šacungu Benešov. Chytru po boku Doubravy a Ježdíka vystřídá Stejskal, se sedmi prvenstvími druhý nejspěšnější muž historie turnaje za už nehrajícím desetinásobným šampionem Jiřím Šmejkalem.

„Letos jsme kvůli absenci Libora Chytry museli pozměnit sestavu a vrací se můj dlouholetý parťák Petr Stejskal. Jsme tak vlastně dva vysloužilci a jediným aktivním hráčem z letošních soutěží v naší sestavě je Pavel Ježdík. Naše očekávání směrem k obhajobě jsou proto nejasná. Spíše budeme rádi, když turnaj ve zdraví dohrajeme a neuděláme ostudu. Na osadu se těším, rád si vždy připomenu skvělou atmosféru, která nás provázela, když jsme zde hráli a pár ročníku i vyhráli," řekl pětinásobný vítěz turnaje Jiří Doubrava.

MARTIN MARŠÁLEK