ČELÁKOVICE – ŠACUNG BENEŠOV 6:4

Bodově uspět na půdě Čelákovic se v loňském roce nepodařilo (až na kontumaci) žádnému ze soupeřů. Šacung zde v minulé sezóně po bodu sahal (porážka 4:6) a letošní derby duel byl ze stejného těsta.

Hned první dvojkový zápas napověděl o velmi vyrovnaném utkání. Chen se Sehrigem podlehli ve třetím setu až posledním možným míčem. Doubrava s Kalasem ve druhém deblu uspěli a srovnali stav.

Trojky ale hostům nevyšly, když ve třetím setu padli Nepodal, Kalas, Voltr a střídající Chejn a do herní pohody se nedostali Doubrava, Sehrig, Knytl a alternující Flaks.

Snížení obstaral třetí debl Nepodala s Flaksem, který soupeře udolal posledním možným balonem. V singlu ale Sehrig neměl nárok. Za stavu 4:2 pro domácí se šlo do odvet. Ve trojkách znovu pohořelo Doubravovo trio, ale Nepodalova formace na druhý pokus už dílčí výhru slavila. Když poté Doubrava s Kalasem vyhráli i svůj druhý debl, byli hosté ve hře o bod. Na ten měli nabito v posledním zápase dne Chejn se Sehrigem, ale slibně rozehraný zápas ztratili. Po dlouhé bitvě tak Šacung odjížděl s prázdnou.

„Už loni jsme v improvizované sestavě soupeře dlouho trápili. Tušili jsme, že i teď můžeme překvapit,“ podotkl trenér Šacungu Stanislav Voltr st. a dodal k utkání: „Dvojky nám poslední dobou vychází a nechybělo moc, abychom všechny vyhráli. Ve trojkách tentokrát selhala Doubravova sestava. Škoda jen poslední dvojky, oba mladí kluci hráli dobře a po prvním vyhraném setu vedli dlouho i ve druhém. Pak však přišly nevynucené chyby a soupeř po střídání nabídku využil.“

Reparát může Šacung Benešov složit hned v dalším kole, kde se doma (sobota 28.4. od 14 hodin, městský areál u hotelu Benica) střetne v dalším z krajských derby s Českým Brodem.

Tabulka Extraligy mužů – po 4. kole:

1. TJ Spartak Čelákovice 4 4 0 0 8 24:8
2. MNK SILNICE GROUP Modřice 4 4 0 0 8 24:9
3. NK CLIMAX Vsetín 4 3 0 1 6 21:12
4. TJ Avia Čakovice 3 1 1 1 3 14:12
5. SK Šacung Benešov 1947 4 1 1 2 3 19:20
6. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary 4 1 0 3 2 12:21
7. SKN Žatec 3 0 0 3 0 5:18
8. TJ SLAVOJ Český Brod 4 0 0 4 0 5:24

MARTIN MARŠÁLEK

Soběhrdy se na jaře snaží dostat ze sestupových vod a po třech remízách, zvítězily doma  s  favorizovanými Olbramovicemi, k čemuž jim dopomohl výkonem brankář Radek Hruška.
Nové kabiny oslavil Neveklov kanonádou