2. liga

Vlašimští šachisté v posledním kole dokázali porazit silné béčko Hradce Králové a udrželi se tak i pro příští sezónu ve 2. lize. Svými výkony se tentokrát blýskli mladíci Hrdina a Zvára.

TRW autoelektronika Vlašim – Slavia Hradec Králové B 5:3. Body za Vlašim: Hrdina, Rýdl, Prokop 1, T. Vojta, Šťastný, P. Vojta, Zvára 0,5.

Další výsledky: ŠK AD Jičín B – Sokol Kolín 5:3, Stadion Kutná Hora – Desko Liberec 3,5:4,5, ŠK Zikuda Turnov B – JOLY Lysá nad Labem B 4:4, Sokol Bakov nad Jizerou – TJ Neratovice 5:3, ŠK Bohemia Pardubice – TJ Pankrác B 4:4.

Konečná tabulka

1. Lysá n. L. B 11 9 1 1 28 56.0:32.0 42
2. Jičín B 11 8 1 2 25 51.0:37.0 33
3. Pankrác B 11 5 4 2 19 46.5:41.5 30
4. Hr. Králové B 11 5 2 4 17 45.5:42.5 28
5. Kolín 11 4 3 4 15 44.0:44.0 22
6. Turnov B 11 4 2 5 14 43.0:45.0 22
7. Kutná Hora 11 4 2 5 14 41.5:46.5 20
8. Vlašim 11 4 1 6 13 46.5:41.5 31
9. Neratovice 11 3 3 5 12 43.0:45.0 27
10. Liberec 11 4 0 7 12 35.5:52.5 20
11. Bakov n. Jiz. 11 3 1 7 10 36.5:51.5 21
12. Pardubice 11 2 2 7 8 39.0:49.0 26

Krajská soutěž družstev

V krajské soutěži družstev nezaváhal Nymburk a výhrou nad Struhařovem si zajistil postup do krajského přeboru. Brodce B sice s Kolínem prohrály, ale výhrou nad ELOvě značně silnějšími hráči se blýskli mladíci Třebický a Vnouček.

Kolín C – JAWA Brodce 5:3. Body za Brodce: Třebický, Vnouček 1, Hroník, Holub 0,5.

Česká Brod – Říčany C 2:6. Body za Říčany: Petras, Pospěch, Rosenbaum, J. Říha, Adamík, Rathouský 1.

Nymburk – Struhařov 6:2. Body za Struhařov: Evan 1, Nosek, Grečný 0,5.

Říčany D – Kutná Hora D 5,5:2,5. Body za Říčany: Havlík, M. Pospíšil, Havlíček, Skalický 1, Stárek, Krejčí, Zděnek 0,5.

Další výsledky: Kostelec nad Černými lesy B – Pyrit Příbram B 4:4, Lysá nad Labem D – Pečky 4:4.

Konečné pořadí

1. Nymburk A 11 8 1 2 25 51,0
2. Kolín C 11 7 3 1 24 49,5
3. Říčany 1925 C 11 7 2 2 23 56,0
4. Brodce B 11 5 2 4 17 47,0
5. Py. Příbram B 11 5 2 4 17 46,0
6. Pečky A 11 4 3 4 15 48,0
7. Lysá n. L. D 11 4 3 4 15 46,5
8. Struhařov A 11 4 1 6 13 39,5
9. Říčany 1925 D 11 4 1 6 13 37,5
10. Kostelec n. Č. l. B 11 3 3 5 12 44,5
11. Český Brod A 11 2 3 6 9 35,5
12. Kutná Hora B 11 1 0 10 3 27,0

OLDŘICH SLÁDEK