Ve 2. lize nestačily Říčany na béčko Hradce Králové a skončily na předposledním místě, takže společně s poslední Mladou Boleslaví sestupují. To znamená opět o jedno místo méně v krajském přeboru.

Slavia Hradec Králové „B“ –Tourist Biomedica Říčany 5,5:2,5. Body za Říčany: M. Voráček 1, Hába, Kořenová, P. Fojtů po 0,5.

Ostatní výsledky: ŠK AD Jičín – ŠK ZVU Engineering Lípa 5:3, Desko Liberec – SK OAZA Praha 4,5:3,5, Stadion Kutná Hora – TJ Dukla Praha 3:5, ŠK Sokol Mladá Boleslav – Sokol Kolín 3:5, ŠK Zikuda Turnov B – JOLY Lysá nad Labem B 3:5.

Konečná tabulka

1. Jičín 11 11 0 0 33 64.5:23.5 45
2. Lysá nad L. B 11 10 0 1 30 60.5:27.5 43
3. Hr. Králové B 11 7 1 3 22 46.5:41.5 30
4. Turnov B 11 5 3 3 18 47.5:40.5 30
5. Liberec 11 6 0 5 18 40.5:47.5 27
6. Dukla Praha 11 5 1 5 16 44.5:43.5 28
7. Kolín 11 5 1 5 16 41,0:47,0 22
8. OAZA Praha 11 4 0 7 12 43,0:45,0 29
9. Kutná Hora 11 3 2 6 11 40,0:48,0 23
10. Lípa 11 1 2 8 5 37,0:51,0 19
11. Říčany 11 1 2 8 5 33,0:55,0 19
12. Mladá Boleslav 11 1 2 8 5 30,0:58,0 18

Legenda: Pořadí, družstvo, zápasy, výhra, body, skóre, počet výher.

V regionálním přeboru byl jasný postup Kolína C, který vyhrál nad éčkem Říčan. Brodce B si pojistily postup vítězstvím nad Pečkami a nejspíše postoupí i béčko Kostelce nad Černými lesy, který po výhře nad déčkem Říčan bude určitě patřit mezi nejlepší na třetím místě ve skupinách této soutěže, kde postoupí nejspíše tři nejlepší ze čtyř.

TJ Sokol Benešov - Sokol Český Brod B 6,5:1,5. Body za Benešov: Skácel, Kubaljak, Voříšek, P. Král, Pikora, Kudrna po 1, Macků 0,5.

Jawa Brodce B - TJ Sokol Pečky 7:1. Body za Brodce: Hroník, Holub, P. Procházka, Svoboda, Frischmann, Třebický po 1, Feierfeil, Smolka po 0,5.

Sokol Kolín C - Biomedica Říčany E 5:3. Body za Říčany: Zděnek 1, M. Pospíšil, T. Skalický, Zamrazil, M. Blümel po 0,5.

Biomedica Říčany F - Spartak Vlašim B 0,5:7,5. Body: Lacina 0,5 - Zvára, Prokop, Hašek, Houdek, Lalouček, L. Filip, V. Filip po 1, Hrdina 0,5.

Biomedica Říčany D - ŠK Kostelec nad Č. l. B 2:6. Body za Říčany: D. Malý 1, Pilný, Čech po 0,5.

TJ Sokol Sendražice - ŠK KDJS Sedlčany 4:4. Body za Sedlčany: Kozel, Vyterna po 1, Havelka, Maroušek, Vopat, Kutil po 0,5.

Konečné pořadí

1. Kolín C 11 11 0 0 33 45 62,5
2. Brodce B 11 9 0 2 27 52 62,0
3. Kostelec 11 8 1 2 25 41 58,0
4. Vlašim B 11 7 2 2 23 45 56,0
5. Říčany E 11 7 0 4 21 35 51,0
6. Benešov 11 4 2 5 14 32 44,5
7. Říčany D 11 4 1 6 13 24 36,5
8. Sendražice A 11 3 2 6 11 28 42,0
9. Český Brod B 11 3 1 7 10 22 33,0
10. Pečky A 11 2 1 8 7 16 28,0
11. Říčany F 11 1 2 8 5 19 27,0
12. Sedlčany A 11 0 2 9 2 13 27,5

Legenda: Pořadí, tým, partie, výhry, remízy, prohry, MP3, PtsV, body.

V dohrávce regionální soutěže porazily Dolní Kralovice béčko Benešova a staly se vítězi a postupujícími do regionálního přeboru.

Dolní Kralovice - Sokol Benešov B 4:1. Body: V. Mejzlík, Pýcha, J. Mejzlík po 1, Vávra, Pýchová po 0,5 - Nguyenová, M. Král po 0,5.

Konečné pořadí

1. Dol. Kralovice 10 8 1 1 36.0 25
2. Neveklov 10 8 1 1 33.5 25
3. Zruč n. Sáz. 10 6 2 2 28.5 20
4. Pravonín 10 4 4 2 28.0 16
5. Sedlčany B 10 4 2 4 24.0 14
6. Benešov B 10 4 0 6 20.5 12
7. Brodce C 10 3 2 5 25.0 11
8. Sázava 10 2 3 5 22.0 9
9. Zvole B 10 2 3 5 18.0 9
10. Postupice 10 2 2 6 21.5 8
11. Vlašim C 10 1 2 7 18.0 5

V sobotu se konal krajský přebor v rapidu mládeže do 14 let v Českém Brodě, kterého se zúčastnilo 91 hráčů. Region Benešov celkem kraloval - z 18 medailí jich získal 12 (6 Vlašim, 6 Říčany), první místa bral všechna.

Kategorie H 14: 1. Robin Hrdina (Vlašim), 2. Patrik Pýcha (Vlašim), 3. Jan Bien (Řevnice).

D 14: 1. Adéla Shejbalová (Říčany), 2. Kateřina Müllerová (Říčany), 3. Kateřina Žádníková (Říčany).

H 12: 1. Vojtěch Filip (Vlašim), 2. Jiří Rýdl (Vlašim), 3. Ondřej Škubal (Buštěhrad).

D 12: 1. Nela Pýchová (Vlašim), 2. Jana Pokorná (Rakovník), 3. Kateřina Hořejší (Kralupy n. Vlt.).

H 10: 1. Martin Vystrčil (Říčany), 2. Martin Homola (Český Brod), 3. Dominik Civín (Zdice).

D 10: 1. Zuzana Petrášková (Říčany), 2. Anežka Vlková (Vlašim), 3. Anna Zlámaná (Říčany).

V sobotu 24. dubna se koná turnaj v rapid šachu ve Zvoli a hned další sobotu 1. května se uskuteční bleskový turnaj v Říčanech.

OLDŘICH SLÁDEK