Po skvělém startu (pět výher na úvod) a celotýdenních bojích uhájila se ziskem 7,5/9 (bez porážky) první pozici a získala zlaté medaile v obou kategoriích. Tím si mimo jiné vybojovala účast na MS mládeže v Montevideu (Uruguay), jež proběhne na podzim 2017. Pokud se podaří sehnat sponzory, bude to pro Pýchovou již druhá cesta za oceán – v roce 2011 skončila na MS v Brazílii v kategorii dívek do 12 let na výborném 16. místě.

Velmi dobře zahrála v Kovářské i o rok mladší Anežka Vlková. V konkurenci nejsilnějších hráček ČR obsadila s pěti body celkové šesté místo, v kategorii do 18 let byla čtvrtá. Již v úvodním kole se blýskla výhrou nad nasazenou jedničkou, mistryní Jitkou Jánskou z Klatov.

Na stejném místě se uskuetčnilo také polofinále MČR juniorů, kde vlašimský reprezentant Martin Horák obsadil solidní 17. místo.

Vlašimský mládežnický šach patří k republikové špičce už několik let, a tak nikoho nepřekvapuje, že se i vstup do nové sezony povedl. Kromě Pýchové si medaile z MČR pověsili na krk také Jakub Vojta (stříbro v H12) a Petra Píšová (bronz v H12) na zářijovém přeboru v rapidu v Klatovech. V dlouhodobé soutěži družstvech pak Vlašimští bojují o sedmé finále A v Extralize mládeže v řadě.

V poslední době se mezi úspěšná mládežnická střediska dostává i oddíl Jawa Brodce, o čemž svědčí nedávné skvělé výsledky. Tím největším je stříbrná medaile teprve šestiletého Jakuba Mlýnka z Mistrovství Čech do 8 let v Harrachově. Na stejném místě uspěl také Vojtěch Dudek, jenž díky pěknému pátému místu postoupil na březnové MČR, navíc v Krkonoších nebyl daleko od medaile.

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ