2. liga

Zatím excelentně si vedou šachisté Vlašimi ve 2. lize družstev. Po třetím kole vedou, když dokázali porazit céčko Vyšehradu. Dobře jsou na tom i Říčany, které suverénně přejely Jihlavu a jsou v tabulce páté.

Klub šachistů Říčany 1925 – Gambit Jihlava 6:2. Body za Říčany: Doležal ml., Šťastný, Šindler, Hrubant, Vavřinec po 1, M.Voráček, Krejčí po 0,5.

ŠK Sokol Vyšehrad C – TRW autoelektronika Vlašim 3:5. Body za Vlašim: T.Vojta, Rýdl, Hrdina, Hradecký po 1, Vanka, Matějovský po 0,5.

Další výsledky: Sokol Tábor – Sparta Kutná Hora 4:4. Sokol Kolín – ŠK Gordic 4,5:3,5. Sokol Praha Kobylisy – ŠK Joly Lysá nad Labem C 4,5:3,5. ŠO TJ Dukla Praha – ŠK ERA Poštovní spořitelna C 3:5.

Krajský přebor

Zástupci benešovského regionu se ani v krajském přeboru neztratili a hráli velmi dobře.

Klub šachistů Říčany 1925 B – Šachový klub Rakovník 4:4. Body za Říčany: M. Pospíšil, E. Pospíšil, Havlík po 1, Krejčí, Rusnák po 0,5.

TJ Bohemia Poděbrady – Dolní Kralovice 4:4. Body za Dolní Kralovice: O. Mejzlík, P. Vojta, Pýchová po 1, V. Mejzlík, Kastner po 0,5.

Další výsledky: ŠK Kralupy nad Vltavou – DDM Sokol Nymburk 5:3. ŠK Kostelec nad Černými lesy – SK Pyrit Příbram 4:4. Caissa Úholičky – Sokol Mladá Boleslav 3:5. TJ Neratovice B – Šachklub města Dobrovice 4:4.

1. Rakovník 7 13,5 9
2. Mladá Boleslav 6 12,5 10
3. Pyrit Příbram 5 13,5 8
4. Říčany 1925 B 5 13,0 9
4. Dolní Kralovice 5 13,0 9
6. Poděbrady 4 13,5 10
7. Dobrovice 4 11,5 8
8. Neratovice B 4 11,0 8
9. Nymburk 3 11,5 8
10. Kralupy n. Vlt. 3 11,0 7
11. Kostelec n. Č. l. 1 10,5 6
12. Úholičky 1 9,5 6

Krajská soutěž

Brodce – Merkur Kladno 3:5. Body za Brodce: J. Procházka 1, Feierfeil, Vávra, Holub, P. Procházka po 0,5.

Vlašim B – Říčany C 3:5. Body: Lalouček 1, Horák, V. Filip, Houdek, Havelka po 0,5 – J. Lízner, J. Říha, Voráčková po 1, Skácel, Pilný, Straka, P.Fojtů po 0,5.

Říčany D – Řevnice 3:5. Body za Říčany: Hlína 1, F. Malý, Havlík, Zděnek, Vít po 0,5.

Další výsledky: Hostivice – Úholičky B 3:5. Kolešovice – Zdice 3,5:4,5. Libčice – Buštěhrad 4:4.

1. Úholičky B 3 3 0 0 9 16,5
2. Říčany 1925 C 3 3 0 0 9 16,5
3. Kolešovice 3 2 0 1 6 14,0
4. Zdice 3 2 0 1 6 13,5
5. Vlašim B 3 2 0 1 6 13,0
6. Buštěhrad 3 1 1 1 4 14,0
7. Hostivice 3 1 0 2 3 12,0
8. Řevnice 3 1 0 2 3 11,0
9. Brodce 3 1 0 2 3 9,5
10. Kladno 3 1 0 2 3 9,0
11.Libčice 3 0 1 2 1 9,0
12.Říčany 1925 D 3 0 0 3 0 6,0

Regionální soutěž

Dolní Kralovice B – Struhařov B 4,5:0,5. Body: Vávra, Vlková, J. Mejzlík, Pikal po 1, Snížek 0,5 – Novotný 0,5.

Figurka Říčany – Stříbrná Skalice B 3:2. Body: Thümmel, Mandát, Kupka po 1 – Studzinski, Heger po 1.

Sázava C – Uhlířské Janovice 5:0. Body: Kotzot, Kocourek, Kocourková, M. Ježek, Š. Ježek po 1.

Sedlčany B – Brodce C 3,5:1,5. Body: P. Sadil, Šimák po 1, Mandlovec, Kučera, Hlaváček po 0,5 – Jukl, Vašák, Partner po 0,5.

Postupice – Zruč n.S. 3,5:1,5. Body: Innemann, Blahout po 1, Vyhnal, Vykouk, Chomický po 0,5 – Světlík, Bečvář, Rebhán po 0,5.

1. D. Kralovice B 3 0 0 9 13 13.5
2. Postupice 3 0 0 9 7 10.0
3. Zruč n. Sáz. 2 0 1 6 8 10.0
4. Brodce C 2 0 1 6 7 9.0
5. Sázava C 1 0 2 3 8 8.5
6. Figurka Říčany 1 0 2 3 5 5.5
7. Struhařov B 1 0 2 3 4 6.5
8. Sedlčany B 1 0 2 3 4 5.5
9. Uhl. Janovice 1 0 2 3 4 4.0
10. Stř. Skalice B 0 0 3 0 2 2.5

OLDŘICH SLÁDEK