Nechybělo mnoho, aby Vlašim slavila i zisk třetí medaile – Richard Mládek mezi chlapci do 12 let, po nepovedeném začátku, mohutně finišoval a nakonec skončil na nepopulární čtvrté příčce. Výborný dojem z akce nepokazila ani Anežka Vlková, jež v nejstarší kategorii dívek skončila na solidním 10. místě. Vlašimští šachisté tak opět potvrdili svou příslušnost k absolutní mládežnické špičce v České republice.

Finálový republikový turnaj v rapid šachu tradičně otevřel novou sezonu. Ta loňská byla pro šachový oddíl TJ Spartak Vlašim historicky nejúspěšnější – tři postupy v soutěžích družstev, díky nimž se ve Vlašimi bude hrát 1. liga, 2. liga i elitní krajský přebor. Zejména 1. liga nabídne šachovým fanouškům možnost vidět pod Blaníkem několik velmistrů, například v sestavě Nového Boru je i česká jednička a hráč světové padesátky David Navara.

V oblasti mládeže se v minulé sezoně povedlo přivézt pod Blaník historické zlato z Extraligy dorostu. Mimořádným úspěchem pro celý český šach byla bronzová medaile Nely Pýchové z ME mládeže do 14 let v Černé Hoře. Ve druhé polovině října čeká mladou reprezentantku na evropském šampionátu v Gruzii pokus o obhajobu, ve starší kategorii do 16 let to ale bude mít těžké.