Nejsilnější mladí šachisté Středočeského kraje si už zvykli, že soutěžní sezóna pro ně končí až v závěru školního roku. Stejně jako vloni se účastníci finálového turnaje krajského přeboru jednotlivců do 16 let sjeli do Sedlčan, tentokrát v celkovém počtu 117 hráčů, kteří se ve čtyřech věkových kategoriích utkali o medaile a postupy na mistrovství Čech.
 Účast v Sedlčanech také nebyla zadarmo, o postup do finále se v jednotlivých základních kolech bojovalo od září až do května a například v benešovském regionu se v průběhu sezony do soutěže zapojilo rekordních 165 dětí!
Po dvoudenních náročných a dramatických bojích se radovali vítězové David Zvára z Vlašimi (H 16), Anna Malá z Říčan (D 16), Ondřej Franc z Řevnic (H 14), Jana Komašková z Berouna (D 14), Jakub Haman z Kladna (H 12), Michaela Hatašová z Úholiček (D 12), Lukáš Boček ze Zvole (H 10) a Nela Pýchová z Vlašimi (D 10).
Podle výsledků se dařilo zejména reprezentantům Vlašimi, jedině oni dokázali vybojovat dvě zlaté medaile. Za zmínku stojí, že David Zvára patří věkem do kategorie H 14, ale na vlastní žádost startoval mezi nejstaršími. Jeho prvenství je samozřejmě o to cennější!
Velkou nadějí je také teprve 8letá Nela Pýchová, která pod vedením trenéra Jiřího Mejzlíka dělá velké pokroky. Vlašimští měli velmi blízko i k třetímu zlatu. Robin Hrdina (H 12) skončil za vítězným Hamanem na druhém místě jen kvůli horšímu pomocnému hodnocení.
Bronzovou medaili mezi děvčaty do 16 let vybojovala benešovská Adéla Nguyenová. Její bratr Martin také potvrdil vzrůstající výkonnost, když v kategorii H 16 obsadil 5. místo a zajistil si postup na mistrovství Čech!
Slušných výsledků dosáhli i další hráči z regionu. Mezi nejlepších deset se ve svých skupinách dostali vlašimští Václav Voldán (8. v H 10), Patrik Pýcha (10. v H 12), Lukáš Jelínek (8. v H 14) a také František Helebrand z Čerčan (10. v H 10).
V neoficiální soutěži oddílů zvítězily Řevnice před Vlašimí a Zvolí. Na favorizované Říčany tentokrát zbylo až nepopulární čtvrté místo.