Šacung – Start Praha 6:1

Po 12 kolech základní části drží nadějný čtyřbodový náskok nad dvojicí pronásledovatelů. K jistotě postupu do play-off potřebují získat bod.

Benešovští první vzájemný střet v Praze nezvládli a prohráli nečekaně vysoko 2:6. Proto k odvetě nastoupili správně nabuzení a po dlouhé době téměř kompletní (chyběl jen Černota). Naopak hosté postrádali Sachla, Marka i Tůmu. První zápas dvojic Doubravy, Truce a střídajícího Sehriga proti nejlepší hostující formaci byl nervákem, který nakonec dopadl ve třetí sadě pro domácí. Naopak druhý debl v podání Nepodala s Flaksem byl jednoznačný a ovládli jej také domácí. Do třetího setu došel vítězný souboj trojice Doubravy, Truce, Řeháka a alternujícího Sehriga. To už hosté tušili, že se pražský scénář opakovat nebude. Zejména když další dva zápasy byly plně v domácí režii. S výhrou odešli ve druhé trojici Nepodal, Flaks a Voltr ml. a ve třetím deblu Makara a Řehák. Čestný bod hostů obstaral Ungermann singlovou výhrou nad Sehrigem. Z odvetných zápasů se hrál jediný, hostující Kaděrova trojice té Doubravově vzdorovala jen ve druhém setu. Poté se na areál snesla bouřka a vítězný déšť.

Výborný víkend Šacungu podtrhlo vystoupení B družstva, které v klíčovém utkání krajského přeboru stejným výsledkem jako A družstvo skolilo Osnici a vítězstvím ve skupině A si zajistilo postup do nadstavbové části.

MARTIN MARŠÁLEK