VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: S celuloidovým míčkem to vlašimské ženy umí

Vlašim /ROZHOVOR/ - Sportovní klub stolního tenisu (SKST) Vlašim vychoval už řadu talentů, které uspěly nejen v republikových, ale i evropských soutěžích.

5.3.2010
SDÍLEJ:

V hale vlašimského Spartaku v současnosti trénují nejen družstva žen a mužů, ale na svou budoucí sportovní kariéru se tu připravují i žákovská družstva, kadeti a junioři. Sportovní klub se snaží vytvořit mladým nadějím nejlepší podmínky pro stolní tenis na vrcholové úrovni. Hlavním trenérem SKST Vlašim a trenérem Sportovního centra mládeže je Luboš Pěnkava, který připravuje oddíl už dvanáctou sezonu a který pro Benešovský deník odpověděl na řadu dotazů.

V jakých soutěžích je vlašimský stolní tenis zastoupen?
V současnosti hrajeme první a druhou ligu žen, divizi žen. Muži hrají krajskou soutěž druhé třídy, okresní přebor. Máme soutěž neregistrovaných jedničku, dvojku a trojku. Na vrcholu jsme byli před dvěma roky, kdy muži postoupili do extraligy a ženy hrály extraligu žen. Stolní tenis tu má dlouhou tradici.

Proč už se extraliga ve Vlašimi nehraje?
Bylo ohromné, že jsme se do extraligové soutěže probojovali. Jenže dva z mužů, kterým jsme nabídli soutěž a kteří tu ve středisku trénovali, na poslední chvíli odešli do konkurenčního střediska El Nino Praha. Tomu nemůžeme konkurovat.

Proč už se extraliga ve Vlašimi nehraje?
Bylo ohromné, že jsme se do extraligové soutěže probojovali. Jenže dva z mužů, kterým jsme nabídli soutěž a kteří tu ve středisku trénovali, na poslední chvíli odešli do konkurenčního střediska El Nino Praha. Tomu nemůžeme konkurovat. Soutěž jsme proto na poslední chvíli museli prodat a nepřihlásili jsme se. Náš klub byl vždy Mekkou ženského stolního tenisu. Naše ženy hrály extraligu, a to je do značné míry závislé na dotacích, které jsme získávali od Středočeského kraje. Po posledních volbách, kdy se změnilo vedení, jsme však byli zcela od krajské finanční podpory odtrženi. Nedostali jsme ani korunu, a to doslova ze dne na den. Zrušení dotací nepostihlo jenom nás, stalo se to i dalším asi čtyřiceti klubům. Podporou Středočeského kraje, o níž jsme přišli, klub viditelně rozkvétal. Byli tu dobří hráči, na to se nabalila mládež. Je to škoda…

Jak se zrušení dotací v činnosti klubu projevilo?
Nebyli jsme na to vůbec připraveni. Měli jsme velké plány, chtěli jsme hrát o titul, ale bez peněz a podpory tak vysokou soutěž nelze provozovat, nedalo se pro hráčky v extralize vytvořit odpovídající zázemí. Některé hráčky jsme proto museli uvolnit.

Přesto vám tu ale řada kvalitních hráček zůstala…?
Máme tu spoustu mladých šikovných hráček, i reprezentantky. V první lize dnes bojujeme o udržen. Finanční situace není dobrá a my se snažíme dělat maximum pro mládež. Nechali jsme si tu jen takové vlašimské klenoty jako je například několikanásobná mistryně Evropy Dana Bajerová (Dubinová) a Monika Jírová, které nám pomáhají v klíčových zápasech, aby se mladé hráčky, které nejsou ještě tak vyzrálé, udržely. K těm mladým a perspektivním hráčkám patří třeba Michaela Keroušová, Kateřina Stará, Anežka Lajdová, Karolína Míková, Aneta a Michaela Beranová.

Jak náročný je trénink u přípravy kadetek a juniorek?
Děvčata trénují devětkrát v týdnu. Denně máme centrální trénink od 17 do 20 hodin, individuální tréninky pak jsou dopoledne nebo odpoledne, podle toho, jak mají děti volno ve škole. My se jim snažím individuálně přizpůsobit a vyjít vstříc, aby nezameškali důležité předměty ve škole. Týdně natrénují tak 15 až 18 hodin plus zápasy a turnaje. V pondělí bývá obyčejně volno na regeneraci.

Čím vaše svěřenkyně vynikají?
Například Míša Keroušová, to je velká bojovnice, která nevzdá žádný stav. Díky své bojovnosti se dostala až do reprezentace. Psychika, která bývá velkou brzdou u mladých hráček, je právě u Míši předností. Loni na Mistrovství republiky třeba proti Minářové z Havířova prohrávala dva nula na sety, každá jiná už by to položila, ale Michaela to nakonec vybojovala a skončila třetí. Techniku, kde má ještě trochu rezervy, si jako mladá holka a kadetka, která jezdí už i mezinárodně, vypiluje. Kačka Stará je na tom zase dobře technicky a pracuje na zlepšení právě té psychické stránky, která je nezbytnou součástí každého zápasu. Anežka Lajdová, ta zahrála skvěle na posledním turnaji. Technicky je na tom Anežka skvěle, ale potřebuje trochu učesat hru a skloubit techniku a taktiku. Fyzicky jsou na tom holky dobře a žádná neodpadne během zápasu.

A co mezinárodní úspěchy?
Před třemi lety se tu vytvořila taková skupinka. Holky, které byly stejný ročník. Kateřina Pěnkavová, Lucka Čížová, Aneta Martínková. Ty se dostaly do reprezentace a získaly několik medailí z mistrovství Evropy. Kateřina získala třetí místo v družstvech, třetí ve dvouhře, zlatá ve čtyřhře holek a třetí v mixu. Dnes je to tak, že abyste uspěli v mezinárodním měřítku, musíte objet řadu turnajů po různých světadílech, kde je třeba získat body a být na žebříčku. To je hodně náročné nejen pro svaz, ale i pro rodiče hráček. Míša Keroušová teď například jela do Švédska, to zaplatili rodiče a hned na to jela na mistrovství na Slovensko.

Jak si stojí vlašimští stolní tenisté v rámci kraje a republiky?
V krajské soutěži patří naše holky k absolutní špičce. My když nepřijedeme na turnaj, tak je ten turnaj o ničem. Získali jsme dvanáct krajských titulů z patnácti. V republice je Keroušová na čtvrtém, Stará na šestém místě a Míková obsadila osmou příčku žebříčku. Z kluků je Pěnkava v kadetech na čtrnáctém místě a Škopek v mladších žácích devátý.

KAREL CHLUMEC

5.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Specialisté v oblasti personálního řízení 20 000 Kč

Specialisté v oblasti personálního řízení Mezinárodní personální manažer. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Otradovice, Plynná komunikace v anglickém jazyce, písemně i ústně. Znalost dalšího jazyka výhodou., Popis práce:Příprava a aktualizace našich globálních zaměstnaneckých souborů. Důraz na úplnost a přesnost. Shromažďování měsíčních mzdových podkladů ze všech našich kanceláří a komunikace s místními mzdovými účetními.Požadavky:Buď současné studium personalistiky nebo zkušenosti s řízením lidských zdrojů. Další předpoklad: zájem o práci s jinými profesionály, odolnost proti stresu, která je za potřebí při práci v rychle se rozvíjejícím klientském prostředí. Po třech měsících 24,000 a po dalších 12 měsících 30,000. Úhrada cestovních výdajů autobusovou dopravou na trase Votice - Praha a zpět. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Got - global outsourcing team s.r.o. otradovice, votice, 259 01 Votice. Informace: Ingmar Booij, .

Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 26 500 Kč

Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce Mzdová účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň :Zpracování a výpočet; kontrola správnosti výpočtu; výpočet a placení odvodů z mezd a exekucí; spolupráce s finanční účtárnou; příprava platebních příkazů; zaúčtování mezd; roční zúčtování daně ze závislé činnosti; zpracování a odeslání na OSSZ evidenčních listů důchodového zabezpečení;zpracování rozborů mezd pro vedení společnosti -zástup za personalistu. CO POŽADUJEME?• minimálně SŠ vzdělání • praxe v oboru mzdového účetnictví minimálně 3 roky• orientace v činnostech mzdové účetní , • částečná znalost zákoníku práce a ostatních právních předpisů • uživatelská znalost PC - MS Office (Word, Excel), znalost programu HELIOS výhodou• velmi dobré komunikační schopnosti • pečlivost a spolehlivost• morální a občanská bezúhonnost• organizační schopnosti• flexibilita. Pracoviště: Metaz týnec a.s.- pracoviště, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Vlasta Houdková, +420 737 213 913.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 500 Kč

Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách obsluha prádelenských strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Vlašim, základní znalost práce na PC vítána, technické zaměření vítáno. Pracoviště: Prádelna kyselý, a.s., Vlasákova, č.p. 333, 258 01 Vlašim. Informace: Vopěnková, +420 317 840 611,610.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 25 470 Kč

Učitelé odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel /ka - chemie. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Možnost prodloužení na dobu neurčitou.. Pracoviště: Vyšší odborná škola a střední zemědělská škola [203], Mendelova, č.p. 131, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Jaroslava Říhová, +420 317 723 571.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závěrečné řeči začaly v úterý u Krajského soudu v Praze v kauze údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje, kde mezi 11 obžalovanými nejviditelněji vyčnívá někdejší hejtman David Rath.
AKTUALIZOVÁNO
10

V politické kauze bylo rozhodnuto předem, naznačuje Rathova obhajoba

Ilustrační foto

Středočechů výrazně přibylo, hlavně díky stěhování

KRÁTCE: jarmark ve Vlašimi, slavnostní otevření Domu služeb sociální prevence

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Udělili 25 pokut, za které vybrali kolem 11 tisíc korun

Benešovsko – Dvacet pět pokut za přibližně jedenáct tisíc korun rozdali policisté řidičům při celorepublikové dopravní akci, která se původně zaměřovala na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozidlech. Většinou ale policisté odhalili na Benešovsku jiné přestupky.

Vlak plný hraček nově zaveze výletníky i za včelami

Střední Čechy – Výletní vlak Cyklohráček dobře znají z atraktivní trasy z Prahy přes Okoř do Slaného hlavně rodiny s dětmi a milovníci vyjížděk na kolech. Od soboty se stane skutečností jeho již pátá sezona. Ve středu na to společně upozornili zástupci středočeského hejtmanství, Českých drah i organizátorů veřejné dopravy: krajské IDSK a pražského Ropidu. 

OBRAZEM: Obyvatelé Benešova zjišťují, jak vypadá vojenský objekt

Benešov – Zbourat, nezbourat. Takt trochu v duchu polemik loupežníků z Mrazíka, probíhá v Benešově diskuse o tom, zda ponechat a využít hlavní objekt někdejších Táborských kasáren, nebo ho srovnat se zemí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT