VLAŠIM – KERT PARK PRAHA 4:1

Vlašim si nechtěla parádní bilanci zkazit, jelikož po posledním utkání podzimu následoval srandamač v hokeji uzavřený rozlučkou se sezonou. Utkání pojali hráči zodpovědně a soupeři nedali sebemenší šanci. Od začátku diktovali tempo, ale dlouho nemohli překonat brankáře Gerlicha, kterého nepřekonali v největších šancích Burda ani Bartejs. A tak málem udeřilo na druhé straně, ale Straka ze souboje s Martínkem vyšel vítězně. Rytíři se nakonec dočkali gólu v 11. minutě, když Horák, jinak extraligový rozhodčí v hokeji, zakončil akci Šindeláře do prázdné branky.

Druhá třetina již byla zajímavější a Vlašim rychle zápas rozhodla. Po průniku Šindeláře zakončeném nepřesným zakončením se urodilo po vyhraném buly a následnou ranou Blažka. Vzápětí Topolánkův pas zužitkoval Bartejs a bylo to 3:0. Hosté se snažili o odpověď, ale Bošák netrefil míček před prázdnou brankou, Janoušek tísněný v úniku zakončil balónek jen do vyběhnutého Straky a ani pohotová střela Martina Kručka nenašla skulinu ve výstroji vlašimského brankáře.

V úvodu poslední části začali Vlašimští kulometnou palbou, ze které ale brankář Gerlich odešel s čistým štítem. Až obránce tečí překonal vlastního brankáře po Horákově nahození – 4:0. Už se zdálo, že Straka udrží na závěr podzimu čisté konto, ale to mu nedopřál Hradecký z dorážky po přečíslení. V závěru si ještě Vlašim dokázala vytvořit tlak, ale skóre se již nezměnilo.

„I bez sedmi hráčů (Střeska, Danko, Kieler, Špale, Martin Čičatka, Juráček a Wróbel) jsme podali výborný výkon, byli v zápase jasně lepší a soupeři, který byl čtvrtý, jsme nedali šanci na úspěch, když se pořádně nedostal na naši polovinu," měl radost po zápase trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší a krátce zhodnotil parádní podzim: „Je to super a vládne u nás velká spokojenost. Mužstvo je silné a je vidět, pokud tomu dají hráči všechno i v trénincích, tak hra vypadá dobře. Velmi mě těší, že jsme byli ve všech zápasech lepší, i v prohraném s Pardubicemi v prvním kole na nájezdy, týmy přehrávaly a žádné utkání jsme nevyhráli se štěstím, vždy zaslouženě. Teď nesmíme usnout na vavřínech a musíme se dobře v zimě pořádně připravit na jarní část sezony a následné play off."

Branky a nahrávky: 11. Horák (Šindelář, Dušek), 17. Blažek (Průcha, Horák), 18. Bartejs (Topolánek), 41. Horák (Burda, Střeska) – 42. Hradecký (Rozenberg). Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

Vlašim: Straka – Nýdl, Střeska, Blaško, Gärtner, Blažek – Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Slanina, Švanda.