VLAŠIM – LETOHRAD 3:1

Vlašim měla od začátku převahu, ale Wróbel ani Dušek si na velmi dobře chytajícího Šimaru, jenž lapil semaforem i další pěknou střelou a Slaninův parádní průnik skončil vedle. Šimaru odčaroval jen v přesilovce Průcha ranou z mezikruží. To brankář Straka ve vlašimské svatyni moc práce neměl, jen při brejcích hosté zlobili a v poslední vteřině vyrazil gólovou střelu helmou.

I v prostřední části měli rytíři navrch a hosté podnikali brejkové akce. Po jedné míček Straka vyrazil, aby z následné akce udeřil podruhé Slanina. A jelikož nejlepší muž kanadského bodování Wróbel netrefil v oslabení po sóle branku, šlo se do kabin za stavu 2:0.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu, Střecha ztroskotal na Šimarovi a následně neproměnil trestné střílení. A tak tři minuty před koncem zdramatizoval zápas Švec, ale jen na chvilku, když klid do domácích řad dodal svým druhým gólem Slanina.

„Do zápasu jsme šli s respektem, protože jsme věděli, že Letohrad hraje nepříjemný běhavý hokejbal. Jenže soupeř nehrál úplně podle očekávaní, chybělo mu víc agresivity a nasazení a nemít famózního brankáře Šimaru, tak by odjel s mnohem větším přídělem branek. I kluci z Letohradu říkali, že to byl jejich nejhorší výkon v sezoně, a tak bylo dobře, že si ho vybrali u nás," dodal po utkání vlašimský útočník Tomáš Wróbel.

Branky a nahrávky: 9. Průcha (Danko, Wróbel) PP, 23. Slanina (Horák, Průcha), 43. Slanina – 42. O. Lux PP. Rozhodčí: Boháček, Horský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely: 42:21. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

Vlašim: Straka – Nýdl, Střeska, Kieler, Blaško, Gärtner, Blažek, Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Topolánek, Danko, Slanina, Wróbel, Střecha, Švanda.