Družstvo starších žáků Benešova posílené závodníky Středočeského kraje a oddílu TSC Turnov nastoupilo v prvním kole proti Kaplicím. „Bohužel jsme bojovali nejen proti soupeřům, ale i proti „nepřízni" rozhodčího, který tři nerozhodné, sporné zápasy, rozhodl ve prospěch soupeře," zlobil se trenér Benešova Aleš Pikora a našel nehorší příklad: „Vrcholem byl závěrečný zápas, ve kterém v nejtěžší váze nastoupil Jirka Sládek proti soupeři, který byl o dvacet kilogramů těžší. Jirka se „váhové převahy" soupeře nezalekl, začal aktivně, předcházel soupeře a z prvního útoku i bodoval. I v další fázi byl aktivnější, ale rozhodčí „vyrobil" bodovanou vyrovnávající akci i pro soupeře. Jirka byl lepší i nadále, ale žádná z akcí nebyla bodovaná a rozhodčí přehlížel trvalou pasivitu soupeře. Ke všeobecnému údivu však rozhodčí vyhlásil vítězem judistu Kaplice."

Celkově Benešov podlehl jihočeskému celku 2:7, když bodovali jen Adam Svítek a Vít Škornička. V opravných bojích nastoupil Benešov proti České Třebové. Tentokrát borci od Konopiště rychle vedli 5:2, když utkání vyhráli Ríša Pásler, Adam Svítek, Matěj Klíma, Vít Škornička a Vítek Jech. Soupeř poté za již rozhodnutého stavu snížil na konečných 5:4.

Benešovští závěrečné zápasy nezvládli

V závěrečném kole oprav nastoupil Benešov proti SKKP Brno. Utkání bylo dlouho vyrovnané, po šesti zápasech to bylo 3:3, když opět bodovali Adam Svítek, Matěj Klíma a Matěj Horský (na pomocné body vedl Benešov 30:21). Závěrečné tři zápasy však zástupci od Konopiště nezvládli a včetně Petra Vöglera v nejtěžší kategorii byli poraženi. Porážka 3:6 znamenala pro Benešov v celkovém hodnocení pátou příčku a zopakoval tak umístění z roku 2011.
Andrea Maršíčková a Pavlína Pokorná si odvezly z Litoměřic bronzové medalie. Obě hostovaly v družstvu Kladna. Maršíčková zajistila svojí účastí důležitý bod ve vítězném utkání s Jihlavou, v dalších již, přes velkou snahu, nebodovala. Pokorná v obou zápasech prohrála a především sbírala zkušenosti. Nečekaná bronzová medaile je velkým povzbuzením a motivací do dalšího rozvoje. 

ALEŠ PIKORA