Dvě výhry zaznamenaly R. S. Vlašim a Devils Bn. Tři body urvala Okrouhlice, které k lepšímu bodovému zisku nepomohlo ani deset branek střelce dne Pavla Breburdy. „Z deseti vstřelených gólů mám velikou radost. Ale nutno podotknout, že kluci mi to tam občas skvěle předložili a já to uklízel jednoduše do prázdné branky. Byl to rozhodně zatím nejpovedenější víkend, od doby, co futsal hraju, jen škoda že jsme nezískali více než z tři body, protože si myslím, že na šest rozhodně bylo," byl po zápasech rozpolcený malý, ale rychlý Pavel Breburda.

Jednu výhru brala i Bystřice. S prázdnou odjel domů překvapivě loňský bronzový celek Rabbit OTS Benešov, což nemohl šéf klubu Petr Naňák rozdýchat.

Červenou kartu uviděl Jakub Stěhule z Okrouhlice za kritiku rozhodčího Urbana. „Sudí Urban viděl asi jako jediný další faul v našem vápně a odpískal penaltu, což Kuba nevydržel a za protesty byl vyloučen," popsal vyloučení svého spoluhráče Pavel Breburda.

Utkání celého dne řídili rozhodčí Karel Macháček, Urban a Paseka.

Rabbit OTS Bn – Utd. Okrouhlice 1:5 (0:1), branky: P. Naňák – P. Breburda 4, Pivoňka.

Devils Utd. Bn – TJ Bystřice 4:3 (1:2), branky: Vojáček, Matuška, J. Kašpar, J. Vondrák – D. Jendele, F. Jendele, Jasz. ŽK: Folprecht – Korynta.

SF Sídliště Bn – R. S. Vlašim 3:1 (1:0), branky: Kolenčík, Peter, Komárek – M. Kubín.

TJ Bystřice – Rabbit OTS Bn 4:3 (1:2), branky: Jasz 2, Šahin, Fiala – P. Naňák, T. Babický, Javorský. ŽK: D. Jendele (B).

Utd. Okrouhlice – Devils Utd. Bn 4:5 (1:2), branky: P. Breburda 3, Jakub Stěhule – Matuška 2, Turek 2, J. Kašpar. ŽK: P. Breburda – M. Babický. ČK: Jakub Stěhule (O).

TJ Bystřice – SF Sídliště Bn 4:6 (2:5), branky: Fiala 2, D. Bartůšek, A. Stibůrek – Kolenčík 2, Ryba, Dvořák, Paňák, Komárek.

R. S. Vlašim – Rabbit OTS Bn 6:1 (3:1), branky: J. Pohorský 3, M. Kubín 2, J. Přitasil – Vobecký.

SF Sídliště Bn – Utd. Okrouhlice 9:5 (3:3), branky: Kolenčík 3, Dvořák 2, Peter 2, Ryba, Komárek – P. Breburda 3, Pivoňka 2.

Devils Utd. Bn – R. S. Vlašim 1:2 (0:2), branky: J. Kašpar – T. Kubín 2.

Sestava dne: Císař (Vlašim) – Breburda (Okrouhlice), Kašpar (Devils), Kolenčík (Sídliště), Komárek (Sídliště).

1. SF Sídliště Bn 3 3 0 0 18:10 9
2. R. S. Vlašim 3 2 0 1 9: 5 6
3. Devils Utd. Bn 3 2 0 1 10: 9 6
4. Utd. Okrouhlice 3 1 0 2 14:15 3
5. TJ Bystřice 3 1 0 2 11:13 3
6. Rabbit OTS Bn 3 0 0 3 5:15 0

Nejlepší střelci: 10 – P. Breburda (Okrouhlice), 6 – Kolenčík (Sídliště), 3 – Dvořák, Komárek, Peter (všichni Sídliště), Fiala, Jasz (oba Bystřice), J. Kašpar, Matuška (oba Devils), M. Kubín, J. Pohorský (oba R. S. Vlašim), Pivoňka (Okrouhlice).

Kanadské bodování: 12 (10 + 2) P. Breburda (Okrouhlice), 7 (6 + 1) Kolenčík (Sídliště), 6 (3 + 3) J. Kašpar (Devils), Komárek (Sídliště Bn), 5 (3 + 2) M. Kubín (R. S. Vlašim), Peter (Sídliště), Pivoňka (Okrouhlice), 5 (1 + 4) Paňák (Sídliště).

ŽK: 1 – M. Babický, Folprecht (oba Devils), D. Jendele, Korynta (oba Bystřice), P. Breburda (Okrouhlice).

Nepodmíněný trest: 4 SU - Jakub Stěhule (Okrouhlice) za urážku rozhodčího.

Trest si odstáli: Čepera (Okrouhlice), T. Babický (Rabbit), M. Veselý (Sídliště).

Zápasy očima Pavla Breburdy, United Okrouhlice, 10 gólů

„Pro nás byly zápasy velice obtížné, nejen kvůli kvalitě soupeřů, ale hlavně kvůli počtu, ve kterém jsme se ''sešli''. Chytat nám musel dokonce Honza Falc, což je normálně útočník.

V prvním utkání jsme vycházeli z pevné obrany, protože jsme měli ze soupeře respekt, a to se nám vyplatilo. Rabbit byl asi více na míči, ale my jsme z protiútoků dokázali být nebezpečnější, a tak jsme se po 15 minutách ujali vedení a stav vydržel až do konce poločasu. Druhou půli se hra více vyrovnala. Přidali jsme druhý gól, na který Rabbit Studničkou dokázal odpovědět a snížil na 2:1. Nás to naštěstí nepoložilo a z další jednoduché akce jsem dovršil svůj hattrick. Do konce zápasu jsme začínali být i lepší a dalšími dvěma góly dovršili výsledek 5:1.

Do druhého zápasu proti Devils jsme vstoupili špatně a brzo prohrávali 0:2. Opět se hrál podobný zápas jako proti Rabbitu a dokázali jsme do půle snížit na 1:2. Do druhého poločasu jsme naopak dobře vstoupili my a po pěkných přihrávkách jsem dal svůj druhý hattrick a vedli jsme 3:2. Poté přišla první penalta pro Devils, kterou proměnili – 3:3. Pět minut před koncem dal Kuba Stěhule na 4:3, a tak jsme doufali, že výsledek už udržíme. Jenže proti byl sudí Urban, který viděl asi jako jediný, další faul v našem vápně, po němž Kuba Stěhule viděl červenou kartu za protesty na rozhodčího. Devils penaltu opět proměnili a bylo tak srovnáno. Aby toho nebylo málo, dostali jsme ještě jeden gól těsně před koncem, a tak jsme trochu smolně prohráli 4:5.

Ve třetím zápase se na nás už hodně podepsala únava z předešlých zápasů a vyloučení Kuby, kdy jsme měli na střídání opět jen jednoho hráče, a to nám naštěstí přijel vypomoct Tonda Sochůrek, jinak bysme to museli celé odehrát bez střídání. I tak jsme se nevzdali a bojovali, co to šlo. Poločas jsme ještě drželi krok (3:3), ale soupeř, který měl na střídání pět lidí, nás nakonec přehrál hlavně fyzicky a my tak prohráli 5:9.

Z deseti vstřelených gólů mám velikou radost. Ale nutno podotknout, že kluci mi to tam občas skvěle předložili a já to uklízel jednoduše do prázdné branky. Byl to rozhodně zatím nejpovedenější víkend, od doby, co futsal hraju, jen škoda že jsme nezískali více než z tři body, protože si myslím, že na šest rozhodně bylo. Poslední zápas už jsem toho měl opravdu moc a i to bude asi jedna z příčin, že jsme dostali tolik gólů. Příště se nás snad sejde víc a budu snad moct odehrát všechny zápasy v plném tempu.

Rozhodně máme v sezoně, co nejvyšší cíle, takže být první! (smích). Teď již vážně. S klukama si žádné cíle neklademe, futsal hrajeme hlavně pro radost, rozhodně jdeme do každého zápasu, s tím, že chceme vyhrát a dáme do něj vše. Uvidíme jak to dopadne, hlavní je se udržet, protože spadnout nechce nikdo, to je přece jasný.

Po prvním turnaji je těžké tipovat, zda Žejdlík poosmé za sebou vyhraje, zvláště, když se ještě s dalšími pěti týmy nepředstavil. Ve sportu je možné cokoliv, tak proč, by jsme ho nemohli třeba my s Okrouhlicí sesadit z trůnu. Chytneme formu a je to. (smích) S ohledem na předešlé sezóny si ale myslím, že si Žejdlík svojí pozici udrží.

JIŘÍ CHALOUPKA