BC BENEŠOV B – LOVOSICE       65:25

Benešov, kterému z různých důvodů chyběly Richtrová, Remešová, Králíková a  Kotová si proti předposledním Lovosicím, jímž chyběla  disciplinárně potrestaná nejlepší hráčka Žáková, si nakonec vybojoval jasnou výhrou záchranu ve druhé lize.   

Trenér Benešova Jiří Mazur byl po zápase spokojený, ale …„To co nás postihlo před zápasem snad nepamatuji. Během týdne se zranily tři hráčky a musely jsme sestavu lepit, jak se dalo. Přesto jsme důležité utkání zvládli po vcelku dobrém výkonu a od začátku jsme  určovali vývoj utkání. Všechny hráčky se postupně vystřídaly na palubovce a soupeř nekladl větší odpor, i když měl ještě teoretickou šanci na záchranu, pokud by u nás zvítězil. Utkání proběhlo celkem v poklidu a holkám nebylo moc co vyčítat. Až na poslední dvě minuty zápasu, kdy jsme v oddechovém čase, byť jsme vedli o 40 bodů musel trochu víc zvýšit hlas. Přesto holkám za zvládnutí zápasu gratuluji.“

Body Benešova: Martina Mazurová 21, Michaela Mazurová 15, L. Mazurová 12, Brázdová 6, Landová 4, V. Mašková 3, Maršíčková 2, Richterová 2. Trojky: 0:1. TH: 13:9/9:6. Fauly:  18/19. Čtvrtiny: 17:10, 17:2, 19:5, 12:8.

BENEŠOV B – BANÍK MOST        59:57

Ač domácí trenéři slepovali sestavu na poslední chvíli, nakonec se tým semknul a dotáhl  zápas do vítězného konce.

 Trenér Benešova Jiří Mazur k utkání poznamenal. „Ještě ráno jsem netušil s kým nastoupíme. Měli jsme s kolegou Kubou Vondráčkem k dispozici pouze šest hráček do začátku utkání, a tak jsme na poslední chvíli povolali mladší dorostenky Valču Beznosovou a Terezu Dlaskovou. A přáli jsme si, aby Martina Mazurová společně s Lenkou Brázdovou, co nejdříve dorazily ze Strakonic, kde plnily povinnosti u „A“ týmu. Vše naštěstí klaplo, a tak jsme mohli utkání s vedoucím celkem odehrát důstojně.
Asi do páté minuty nás soupeř přehrával, byl rychlejší, důraznější a vypracoval si desetibodové vedení. Poté jsme se pomalu začali vracet do utkání a změněnou obranou, kterou holky po celé utkání odehrály víc než dobře, umazávali náskok Mostu. Do konce čtvrtky se nám dokonce podařilo jít do dvoubodového vedení.

Druhá i třetí část byla velice vyrovnaná a do poslední části jsme šli dokonce se sedmibodovým vedením 44:37. Velice dobrou hrou v útoku jsme si v polovině poslední části vypracovali až dvanácti bodový náskok a myslel jsem si, že už to v poklidu dohrajeme. Jenže Most dal trojku a my znervózněli. Na druhou stranu, holky se nevzdaly, poslední dvě minuty vydřely, a i když mlely z posledního, soupeři připravily první prohru ve skupině.

Holkám velice děkuji, zvláště Lence Brázdové a Martině Mazurové, které během 24 hodin odehrály čtyři zápasy. K posledním dvěma utkáním v Klatovech a Budějovicích již pojedeme v klidu a věřím, že si je náležitě užijeme.“

Body Benešova: Martina Mazurová 18, L. Mazurová 14, Michaela Mazurová  14, Brázdová 6, Landová 4, Richterová 2, K. Mašková 1. Trojky: 1:7. TH: 22:10/7:3. Fauly: 14:24. Čtvrtiny: 19:17, 8:12, 17:8, 15:20.

JIŘÍ MAZUR